Autor Zpráva
jojoj
Profil *
neviete, prečo nefunguje a:active pri inkludovaných stránkach ? Vždy sa prepne do základného stavu
Bubák
Profil
V jakém prohlížeči? Odkaz by pomohl.

Vždy sa prepne do základného stavu
Nechápu, jak "se přepne"?
jojoj
Profil *
nemám to na webe :o( repne - myslel som to s obrázkom pod textom - posun obrázku prei hover, actvie, ..., napr.:

a.stvrty
{width: 148px; background: #bbb url(menu.jpg) 299px 0px}
a.stvrty:hover, a.stvrty:active, a.stvrty:focus
{background-position: 299px 42px; }

hover ide, keď na to kliknem, inkluduje tú podstránku a zasa je tá časť menu ako v základnom stave, nie jeten obrázok v "aktivnom" stave
DJ Miky
Profil
Na další stránce už samozřejmě neplatí active, ten odkaz už není aktivní, možná jste myslel visited, který označí naštívené odkazy.
jojoj
Profil *
ako urobiť, aby bol platný active?
jojoj
Profil *
to Bubák: napr. pri tom Vašom
menu, tým som sa inšpiroval
tiso
Profil
jojoj
robí sa to tak že sa odkazu priradí trieda či id:
html:

<a href="#" class="active">odkaz</a>
css:
a.active, a.active:hover{background-position: 299px 42px;}
jojoj
Profil *
veď tak to aj mám a nič. Hover krásne funguje, len active iba v okamihu kliknutia a dosť :o(
tiso
Profil
jojoj
Nemáš, je rozdiel trieda a pseudotrieda...
jojoj
Profil *
to tiso: je niečo zlé na tomto?
tiso
Profil
jojoj
...len to že tam nefunguje to active tak ako to chceš...
Pozri si rozdiel medzi tým čo som napísal ja a tým čo si napísal ty...
jojoj
Profil *
asi tomu dosť nerozumiem :o)
pri hover či pri active by sa malo posunúť obrázkové pozadie na to isté - druhé. Problém je v tom, že ono pri hober je, ale pri active sa vráti späť na východiskovej polohy. Ja potrebvujem, aby pri active ostalo v druhej "zatlačenej" polohe - to sú predsa tie peseudotriedy - tie stavy. Ako to teda urobiť?
tiso
Profil
jojoj
Vidím že Ti to nedošlo: ja nastavujem TRIEDU .active nie PSEUDOTRIEDU :active - to je celá finta...
jojoj
Profil *
a v základnom stave nebude brať to isté pozadie ako pri active?
tiso
Profil
jojoj
Bude, ale iba pri tom jednom odkaze čo bude mať triedu active, na každej stránke budeš mať tú triedu pri inom odkaze. Funkčnosť si pozri na http://tiso.wz.cz
jojoj
Profil *
tá stránka vyzerá že je prázdna ;o)
jojoj
Profil *
už to ide, díki, idem sa poučiť a naučiť ;o)
jojoj
Profil *
ešte jedna vec, ide to aj pri inkludovaných stránkach?
venca163
Profil
jojoj
vždy
jojoj
Profil *
díki ;o)
jojoj
Profil *
napadá ma však, to menu som chcel mať jedno pre všetky podstránky a inkludovať iba obsah. V prípade ako to má tiso, by som nemohol predsa použiť iba jedno menu, však?
tiso
Profil
jojoj
Pokiaľ myslíš includovať cez PHP tak sa to dá - menu si vypíšeš dynamicky a podľa $_SERVER["PHP_SELF"] priradíš triedu pre aktívny odkaz aktívnemu odkazu...
totti
Profil *
mne tiež nejde to active - používam iframe ako target pre odkazy z menu a keď dám do css #menu ul a:active - tak sa mi po kliknuti na dany odkaz da polozka menu ktore bolo vybrane do povodneho stavu, hover funguje ale acive nie
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0