Autor Zpráva
Max-el
Profil *
Potřeboval bych při tisku schovat jeden blok textu, v css mám nastaveno tohle:

#tisk{margin-left: 400px}

@media print {
#tisk {display: none}
}


a ve zdrojáku:

<div id="tisk">

<ul><li><a href="javascript:print()">Vytiskni stránku</a>
....
</li></ul>
</div>


v IE to funguje bez problému, ve Firefoxu i Opeře se tiskne prázdná stánka. Čím to? Dík
Max-el
Profil *
tak už sem to vyřešil jinak a funguje to


<link rel="stylesheet" media="screen" href="../CSS/info.css">
<link rel="stylesheet" media="print, embossed" href="../CSS/print.css">
TCH
Profil
<link rel="stylesheet" media="print, embossed" href="../CSS/print.css">

K čemu je tam to Embossed?
Max-el
Profil *
embossed je podobně jako braille určeno pro slepé lidi
Knopi
Profil
Lépe takto: <link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/print.css" media="print" />

type="text/css" - určitě by tam neměl chybět.

embossed - je to zbytečné, nedával bych to tam.
Maxel
Profil
Dík za type="text/css" přidám to tam.

Akorát nevím proč je zbytečné embossed. Zobrazovat slepým tlačítko pro tisk se mi zdá jako zbytečnost, stejně tak jako ho i tisknout i s celým dokumentem....
Nikdy sem sice v praxi neviděl hlasovou čtečku, nebo ten jejich "speciální monitor" který zobrazuje Braillovo písmo, ale myslím si, že tyto zařízení budou mít v sobě podporu pro tisk čteného materiálu. Navíc slepci nemají tak často potřebu tisknout dokumenty... To by je jedině někomu museli chtít ukázat =)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Knopiho:
type="text/css" - určitě by tam neměl chybět
Proč? Dodnes mi nikdo nevysvětlil, proč ho tam všichni píšou.

Reaguji na Maxela:
v IE to funguje bez problému, ve Firefoxu i Opeře se tiskne prázdná stánka. Čím to?
Rád bych věděl, čím to. Bohužel jsi nám neukázal celý (ne)funkční příklad, takže se nic nedozvíme. Ten ukázaný kód by měl fungovat správně. Jestli jsou s @media nějaké problémy, zajímaly by mě podrobnosti. Často totiž doporučuji slučovat stylopisy pro různá média do jednoho souboru právě s využitím @media.

Zobrazovat slepým tlačítko pro tisk se mi zdá jako zbytečnost, stejně tak jako ho i tisknout i s celým dokumentem [...] Navíc slepci nemají tak často potřebu tisknout dokumenty...
To je zajímavé. Ono totiž ve skutečnosti nejspíš značí „embossed“ cosi jako tiskárnu pro slepce. Představuji si to tak, že typ „braille“ si bere nějaké zařízení, které průběžně modeluje hrbolky/prohlubně na nějaké malé chytré destičce, na které má slepec ruku a on to z ní odezírá podobně jako my z monitoru. A když se mu něco hodně líbí (nebo hodně nelíbí) a chce si to uchovat na pozdější čtení, připojí si nějakou braillovou tiskárnou, která mu to vyjede na papír -- a tahle tiskárna bude typ „embossed“. Asi.

Ale spíš bych si tipnul, že se taková zařízení na CSS vybodnou (nebo sáhnou po vizuálních obdobách), protože stylopisy přímo pro ně skoro nikdo nevyrábí.
Knopi
Profil
Chamurappi: Asi mě s tim vyženeš, :o) ale já to vidím takhle:
Atributem type se upřesňuje typ MIME odkazovaného souboru, vzhledem k tomu, že se jedná o css, tak "text/css". Neviděl jsem specifikaci, asi to tam přeci jen být nemusí. Ale určitě to není na škodu... Stačí to na vysvětlenou? :o)
Maxel
Profil
ačkoliv si nefunkční verze neschovávám, příklad je zde: http://fiattipo.net/mapa/info/zus.html

Chamurappi napsal:
Ale spíš bych si tipnul, že se taková zařízení na CSS vybodnou (nebo sáhnou po vizuálních obdobách), protože stylopisy přímo pro ně skoro nikdo nevyrábí. Zkusím se na to zeptat, mám 2 kamarádky na vejšce na oborech zaměřených na práci s postiženými lidmi. Zase si ale říkám, když už to někdo do toho CSS zakomponoval, tak k tomu nějaký důvod měl a asi by se to mělo používat.
Maxel
Profil
hmmm, aha
takže sem zobrazil celej zdrojovej kód a nikdo nic? proč to nefunguje? čekal sem že někdo něco napíše, když už sem si dal tu práci napsat znova špatnej kód
Bubák
Profil
#vizitka{
float: left;
width: 400px;
margin-left: -600px;
background: #C8FC98;
}

Dost podivná konstrukce.
Maxel
Profil
to jako chceš říct, že díky tomu to nefunguje?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0