Autor Zpráva
Wan-To
Profil *
Co si myslíte o kombinaci CSS/DIV a tabulkového layoutu? Je lepší se tomuto řešení vyhýbat?
Martin Kuželka
Profil
To záleží čeho chceš dosáhnout...
Wan-To
Profil *
Mám stránky, které mají nahoře logo a jednoduché menu. Pod tím je tabulka s jedním řádkem a třemi buňkami - levá a pravá jsou menu, prostřední obsah. V buňkách pro menu je zase použit CSS layout (pro odkazy, různé dělení...). A nakonec, dole je zase několik DIVů s copyrightem a různými informacemi.
Leo
Profil
To je vsechno otazka pomeru namahy / vysledku na dane urovni znalosti. Porad je lepsi kombinovat tabulku s CSS nez CSS nepouzivat vubec. Leo
Wan-To
Profil *
Ta stránka má být "gumová". Když použiju CSS layout pro tři sloupce na stránce, v IE mezi nima zůstane malinká mezera (asi 5px) - bohužel ta mezera je vidět, dokonce mlátí do očí. Kdybych přišel na to, jak odstranit tuhle mezeru, tak do přepíšu celé do CSS.
krteczek
Profil
Wan-To tohle jsem právě v jiném publikoval jak to udelat elegantně a plně funkčně.
na následující stránce je řešení, a i jak to řešení vypadá když nedorazí styly, nebo jak to zobrazí prohlížeč jenž styly neumí
http://www.krteczek.linuxzona.com/trisloupy/index.html
krteczek
Wan-To
Profil *
To je pěkné, ale... Můj layout má být gumový. Každopádně díky za pomoc :)
Honza Hučín
Profil
Odpověď na původní otázku:
tak, jak to líčíš, jde o klasický tabulkový layout, protože to podstatné - rozložení hlavních bloků stránky - máš v tabulce. Jestli někde děláš něco přes CSS, není v tuto chvíli podstatné, protože chování stránky, zejména rychlost zobrazování, se bude řídit tabulkou.
Wan-To
Profil *
Můj problém je popsaný na http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=36 75
Jenže mi nikdo neporadil, jak odstranit mezeru, která tam je, tak jsem přemýšlel o řešení tabulkou, to sice funguje, ale ani trochu se mi nelíbí.
Martin Kuželka
Profil
Wan-to, nevím, kde si při tvorbě toho layoutu udělal chybu, ale tady to máš funkční.
Wan-To
Profil *
To jsem z toho jelen ;-) Ani nevím, jak bych ti měl poděkovat :)
Wan-To
Profil *
Už vím, v čem jsem měl chybu. Ta mezera se tam udělala, protože jsem měl nastavenou vlastnost height. Když jsem to zkusil bez ní, tak to bylo v pořádku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0