Autor Zpráva
Markus
Profil *
Potřebuji v CSS umístit obrázek na střed, centrovat ho vertikálně
Něco jako text vertical-align: middle;

Nevíte co použít?
Peca
Profil
margin:auto 0; by nešlo?
Mistr
Profil
Peca
Potřebuje vertikálně.
Mistr
Profil
Markus
Co bys říkal tomuto?
Peca
Profil
Mistr
A co jsem teda napsal špatně?
venca163
Profil
Peca
ty centruješ horizontálně...
Peca
Profil
Horizontálně je to snad margin: 0 auto; ne?
venca163
Profil
Horizontálně je to snad margin: 0 auto; ne?
jistěže...doporučuji přečíst celé téma ještě jednou a pečlivě
Dero
Profil
jistěže...doporučuji přečíst celé téma ještě jednou a pečlivě

Ano, venco, opravdu doporučuji. :o)

Peca: V praxi nešlo.
venca163
Profil
Dero
až doteď jsem si byl jistý, že Markus hledá to, co mu poslal odkazem Mistr
Dero
Profil
venca163: Ano, ale Ty a Peca si nerozumíte. Peca už v prvním příspěvku navrhoval metodu vertikálního centrování, která však fungovat nebude. Nemluvil o horizontálním centrování.
venca163
Profil
Dero
mě to právě v praxi taky nešlo, tak jsem myslel, že Peca měl na mysli horiz. cen. a jen se přepsal...

Peca
sorry
Peca
Profil
Nic se neděje. Moje chyba, že jsem to netestoval. V IE by to stejně nešlo. Ale je nějaký důvod, proč horizontální centrování jde takto zapsat a vertikální ne (kromě toho, že by to bylo moc jdenoduché :-) )? Nejsou tam přece žádné řádkové elementy.
tiso
Profil
Peca
To je tým ako sa správajú blokové prvky: pokiaľ im nenastavíš rozmery tak vyplnia celú dostupnú šírku (obmedzenú nadradeným prvkom) ale výšku iba takú akú potrebujú.
Knopi
Profil
Peca:
Ale je nějaký důvod, proč horizontální centrování jde takto zapsat a vertikální ne

Protože ve většině případů u vertikálního centrování neznáme výšku. Proto říkám, že stará dobrá tabulka je nejlepší řešení při tomto problému. Nebo můžeš rodičovský blok změnit na table, konkrétně (display: table-cell) - změnili jsme blok v tabulku a pak obsah jednoduše vystředíš (vertical-align: middle). V podstatě uděláš z bloku tabulku. Myslím, že o tom onehá psal Yuhů. Jsou ještě daleko složitější způsoby, možná jsou i lepší, ale doporučiuji ti vertikálně moc necentrovat, přivodíš si řadu problému. Například při zvětšení písma, já osobně jsem tuto problematiku dávno odpískal. :o)
Knopi
Profil
Ach, on odkazoval Mistr. Sorry... :o)
Honzik
Profil *
Ahoj, já to řeším absolutním pozicováním =>

.obr {height: 100px; top: 50%; margin-top: -50px; position: absolute;}

u margin-top je vždycky mínus polovina šířky toho elementu. Funguje spolehlivě a je to asi nejjednodušší řešení. jo a pokud to chceš nastavit do nějakýho vnořeným elementu, tak u něj nastav position: relative a tím dáš tomu prvku najevo, aby se orientoval podle něj.. snad je to srozumitelný
honzik
Profil
Už jsem se lekl, že mi nefunguje heslo...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0