Autor Zpráva
Lukáš Chmela
Profil *
Dobrý den.
Při vytváření jedněch stránek jsem narazil na zapeklitý problém.
Jde o to, že mám ve formátu PNG uložených několik ikonek i se zprůhledňujícím se stínem, jenže potřebuji ikonku samu o sobě zprůhlednit. Mozilla to umí dobře pomocí moz-opacity. Problém nastane u IE, já jsem to zkoušel na verzi 7. Filter:alpha jednoduše nepodporuje alpha kanál PNG obrázku. Pokud se jedná například o ten stín, ten se místo doztracena vykreslí jako plocha stejné šerné barvy a až výsledný obrázek se zprůhlední. Nevíte prosím, jak zprůhlednit celou ikonu "tak jak je"?
Lukáš Chmela
Profil *
Při té příležitosti bych se ještě rád zeptal na další IE bug, opět kolem PNG obrázků. Taky nevím, jestli je to problém jenom IE7, ale myslím že se to týká i starších verzí. Při vytváření zmiňované stránky jsem musel dělit některé obrázky, které budou na výsledně načtené stránce "zdánlivě" v kusu. Všechny obrázky kromě jednoho jsem dal do PNG kvůli již zmiňovanému alpha kanálu. Ten jeden obrázek jsem dal do JPEG, protože v jpg měl něco málo přes 9kb a v png přes 100kb. Problém nenastal ani v Mozille ani v Opeře, ale opět v IE, ostatně to už jsem říkal. IE prostě obrázky v PNG zobrazil znatelně tmavší než v originálu opravdu byly. Ne že by mi to vadilo.. vypadaly tak ještě lépe, ale JPEG se zobrazil správně, tedy o dost světlejší než PNG. Iluze nepřerušované plochy tak ted zanikla. Nevíte někdo co s tím? Osobně mám Internet Explorer rád, ale čím víc jsem zběhlejší v ohledu webdesignu, tím víc se mi IE začíná hnusit. Tak jsem přemýšlel, co by Microsoft dělal, kdyby se proti jeho stvůře všichni webdesignéři a webmasteři vůbec spikli a nemuseli se přizpůsobovat, kdežto IE ano =) - Nedokonale dokonatelná dokonalá představa internetových prohlížečů
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0