Autor Zpráva
Igor
Profil *
Dobry den, resim ted jeden problem, mozna by mi mohl nekdo zkuseny poradit.

Mam dva stlyopisy - jeden (obecny.css) pro celej web a druhy (konkretni.css) ktery mi php pridava jen na urcite stranky. Proc si IE6 nebere v pripade vlozeni obou dvou pravidla z toho druheho? Pokud jsem to spravne pochopil, mela by tato pravidla "prebit" pravidla definovana predtim. Opera i FF to zpracovavaj tak, jak si preju.

kod pak vypada takto:

...
<head>
<title>titulek</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250" />
...
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" href="obecny.css" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" href="konkretni.css" />
</head>
...
Bubák
Profil
Výše uvedený kód se často používá a IE s tím nemá problém. Bez odkazu nedá poznat, kde je problém.
Igor
Profil *
dobre, zde je ukazka: http://p0p.ic.cz/~pracovni~/
pri kliknuti v menu na 'návody' nebo 'minule rocniky' by se pod temito melo zobrazit submenu.

mam to vyreseno tak, ze submenu jsou v zakladnim stylopisu sryta, a v hlavicce si nacitam jeste jeden css soubor, ktery ho odkryje (mimo to take zmeni barvu odkazu, stranky na ktere se prave nachazite). Konec hlavicky pak vypada takto:
    <link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen" href="screen.css" />

<?php
if (!empty($_GET['c']) && file_exists("inc/css/" . $_GET['c'] . ".css"))
echo ("<link rel=\"stylesheet\" type=\"text/css\" media=\"screen\" href=\"inc/css/" . $_GET['c'] . ".css\" /> \n");
?>
</head>
Igor
Profil *
ted koukam ze validator nadava na moji konstrukci

<ul>

<li>prvni polozka</li>
<li>druha polozka</li>
<ul id="submenu">
<li>prvni subpolozka</li>
<li>druha subpolozka</li>
</ul>
<li>treti polozka</li>
</ul>


Mozna to zpusobuje muj problem s IE.
Jak mam tedy vlozit do seznamu dalsi seznam jine urovne?
Bubák
Profil
...
<li>druha polozka<ul id="submenu"></li>
...
Bubák
Profil
I když jsem seznam zvalidnil a použil jsem pouze jeden CSS, kde jsem natvrdo místo display: none napsal na patřičná místa (na zkoušku) v CSS display: block, nepomohlo to.
Chyba je někde jinde, IE to nechce pochopit a nevím proč. Dneska už toho nechám.
Igor
Profil *
aha, diky. Predelal jsem to teda na
<ul>

<li>prvni polozka</li>
<li>druha polozka</li>
<li id="submenu">
<ul>
<li>prvni subpolozka</li>
<li>druha subpolozka</li>
</ul>
</li>
<li>treti polozka</li>
</ul>

a upravil identifikatory v css, ale ted mi vsechny prohlizece (vcetne IE) zobrazuji vzdy jen prvni odkaz ze submenu.
(btw uz je to celkove validni). Ted mam taky u prvni polozky submenu dve "tecky" kdyz to zobrazim s vypnutymi styly, to je trochu zvlastni... Jina varianta neexistuje?

Taky uz jdu spat... zitra na to snad prijdu, nebo mi tu nejaka dobra duse poradi kde mam chybu:)
Igor
Profil *
tak se mi zda ze jedina moznost jak to udelat je pouzitim JavaScriptu :(
Igor
Profil *
tak uz jsem to rozchodil. hura! :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0