Autor Zpráva
wjenceslaw
Profil *
Dneska jsem se pustil do tvorby jednoho webu ve kterém jsou v hlavicce dve menu. Narazil jsem na zajímavost, která mi sice nezamotala hlavu tím, jak onen problém vyřešit, ale tím, jak je možné, že se děje, co se děje. Zkrátka na adrese http://stahuj.wjenceslaw.com/weby/ najdete zaklad stranky, na které když přejíždíte myší po odkazech v pravem menu, tak odkazy v levem menu pomaličku utíkají nahoru. ALE POUZE V OPEŘE!!!!! Kdo mi to objasní? :-)
habendorf
Profil
Nevyclearovaný floatovaný li, nesmyslné míchání floatingu s positon.absolute (proč proboha?).

BTW - víš co znamená ta první deklarace v css? Asi ne, podle toho jak pak pokračuješ.
Railbot
Profil
habendorf
Třeba rád sází na jistotu, tak proč to samé nedeklarovat zbytečně všude ještě jednou :))
wjenceslaw
Profil *
Position absolute jsem tam dal jen z jednoho důvodu. mám totiž trošku špatně rozřezaný obrázek,který mi o pár pixelů nenavazuje na hover u leveho menu tak jsem to vyřešil takhle no... jinak je to zbytečné...to přiznávám:-)
"BTW - víš co znamená ta první deklarace v css? Asi ne, podle toho jak pak pokračuješ." ..vim co je dědičnost...neboj... to jsou taky pozůstatky z předešlých kroků ;-) Co jsi myslel tím vyclearovaným floatovaným li? Proč bych nemohl floatovat li? Asi jsem tě pořádně nepochopil:-)
venca163
Profil
..vim co je dědičnost.
*{margin: 0; padding: 0;}
nastavuje margin a padding na nulu všem prvkům...dědičnost?
Railbot
Profil
wjenceslaw
Psal, že právě není vycelarované. Ne, že nemůžeš floatovat li. Nauč se číst nebo si to příště přečti v klidu i víckrát pokud někoho dobře nechápeš ;)
Railbot
Profil
venca163
nastavuje margin a padding na nulu všem prvkům...dědičnost?
Dědičnost to sice není, ale asi správně chápe, že to zkrátka všem prvkům nastaví dané hodnoty. Slovíčkaření :)
wjenceslaw
Profil *
jo... omlouvám se. myslel jsem to tak ale řekl jsem dědičnost :-) ...slovíčkaření.. přesně ;-) Jestli můžeš, vysvětli mi prosím co jsi myslel tím vyclearováním? Neumím 100%ně clear používat. Vím, že clear:both; prakticky ruší floatování... ale clear:left/right;....vysvětlíte mi to někdo na nějakém příkladu? Přečetl jsem si o tom několik článků a pokud jsem to dobře pochopil, tak pak nechápu proč bych to MĚL CLEAROVAT??
Railbot
Profil
wjenceslaw
clear floatování neruší. Vlastnost clear zakazuje obtékání plovoucích prvků.
http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_12_archiv.html#1071056082

Takže správně jsi to nepochopil a tím pádem už možná tušíš, proč bys to měl vyclearovat :))
wjenceslaw
Profil *
No neruší, ale zakazuje obtékání a třeba při clear:both; hodí prakticky vyclearovaný treba div pod divy (treba kdyz delam nejakou paticku) ale stejně mi to ještě nedošlo... co jsem to měl vyclearovat... :-)
Railbot
Profil
wjenceslaw
Tak zapoj tu bouli co ti vyrostla na krku a za čas na to určitě sám přijdeš.
wjenceslaw
Profil *
Alright ;-) Mizím na objet ;-) Večer mě čeká další programování adventury v javě :-/
Railbot
Profil
wjenceslaw
Allright, oběd...místo programování v Javě bych se přimlouval za studování pravopisu.
wjenceslaw
Profil *
Bohuzel, za dva dny mam mit odevzdanou adventuru jako druhou semestralni praci, takze bohuzel ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0