Autor Zpráva
habendorf
Profil
Zkoušel jsem Plaváčkovu fintu s patičkou, viz http://weblog.plavacek.net/2005-02.html#1108716997

IE, FF naprosto perfektní.
Opera - strašně jí trvá než přepočítá polohu patičky, někdy se musí dát F5, to zabere hned. To je asi v pořádku, dělá to i přímo na Plaváčkově demonstrační stránce. V čem je problém: zvětšuji-li okno směrem dolů, čili patička má klesat, tak "zapomene" kus sebe tam kde byla, než jsem začal okno zvětšovat. Viz obrázek, červená bublina:Jde mi o to, jestli jste se s tím někdo setkal - čili jestli je to moje špatná aplikace Plaváčkova řešení, nebo jestli v Opeře zlobí řešení jako takové.
Kód bohužel není na netu, kdyžtak ho sem pastnu.

Předem díky.
Marty
Profil
Tipoval bych to na nějakou chybu při přepisování zdrojového kódu.
Tvůj zdroják by se hodil, kouknu se na to.
habendorf
Profil
Tak jsem to hodil na net, pro pohodlí přidávám i link přímo na styl.
http://web.telecom.cz/kudela/diskuse/index.html
http://web.telecom.cz/kudela/diskuse/main.css

Zatím to není moc učesaný, dělám na tom zatím asi dvě hodiny.
Marty
Profil
Zkoušel jsem to snad deset minut pořád dokola, ale nic takovýho v mojí Opeře 7.01 mi to nedělá.
Prostě si nemůžu pomoci, ale mě to prostě funguje tak jak má.
Fred
Profil
S tím asi nic udělat nepůjde, to je u slavné Opery klasika, možná proto je tak rychlá, sice to nejrychleji načte ale neumí to přepočítat, prot třeba jakékoliv js show/hide je v opeře průšvih. Zkoušel jsem to tady http://klient.plavacek.net/paticka/paticka-bez-textu.html a Opera to při změně velikosti okna vůbec nepřekreslí. Opera 8 beta je na tom trochu líp, když resiznu okno tím čtverečkem maximalizovat , je to bez problémů, asi si pamatuje předchozí velikost okna, když to ale resiznu tažením za okraj okna, je to stejný průšvih jako v 7.23 a 7.5 , prostě považuji Operu za nejhůře laditelný prohlížeč. A to jste ještě nenarazili na chuťovky typu postranní lišty, dělá s layoutem úplně něco jiného než resize okna.
Fred
Profil
Marty
Tak se zdá, že Opera 7.01 je asi v pohodě, protože 5 , 6 jsou taky OK
Za to rychlé Opery 7.23 , 7.5 , 8 beta to nepřekreslují :-(
Plaváček
Profil
Je to zvláštní, při testování jsem na podobný problém v mé Opeře (7.53) nenarazil. Ostatně, žádný JS tam použit není, pouze absolutní pozice. Na druhou stranu je zde alespoň patrné, že existují věci, s kterými je zbytečné si lámat hlavu a zvolit nejjednodušší řešení - to jest aby patička byla vždy tam, kde z logiky věci patří. Na konci textu.
Marty
Profil
Fred
Ano máš pravdu, zkoušel jsem to ješte v Opera 5 a tam to taky běhá...
habendorf
Profil
Ještě doplním: mám Operu 7.54 na XP. Na té mojí stránce to dokonce po nějakém čase přepočítá, zjistil jsem teď že na té Plaváčkově to dokonce nepřepočítá vůbec, až po F5. Ale zase mu to tam nedělá ten "zapomenutej kus".
Asi bude třeba se s tím smířit.

Marty: no tak aspoň něco :o)

Fred: Asi budeš mít pravdu. Postranní lišty naštěstí nezlobí.

Plaváček: Máš pravdu, ale já nutně potřebuju zachovat vizuální konzistenci s http://www.cebacus.de/ .Tam je to přes JS a to rozhodně nechci.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0