Autor Zpráva
JanS
Profil
Mám 2 divy, které jsou floatované vedle sebe a mají být stejně vysoké. Jenže když mají jinačí obsah, jeden je vyšší, druhy nižší. Někde jsem četl, že se to dá vyřešit pomocí clear:both, který se zadá například zápatí. Ale nevím, jak to mám realizovat, protože mi to za žádných okolností nechce fungovat.
Prosil bych o radu, který div má mít float:right; který float:left; a kde mám zadat to clear:both;. Popřípadě jiný postup. Díky.
habendorf
Profil
Pomocí css nikdy nezajistíš, že budou stejně vysoké. Ovšem můžeš vyvolat optický efekt jako že jsou. Dělá se to backgroundem na nadřazeném prvku. Clearem se ukončuje obtékání.
JanS
Profil
Jednou jsem něco podobného viděl na webu http://tiso.wz.cz. Byl u toho i návod. Teď to tam takytak má, ale v jeho CSS souboru se nevyznám, proto se ptám. Rozhodně to ale jít musí, protože i já jsem to už jednou tak měl, jen už nevím, jak jsem to dokázal.
habendorf
Profil
Rozhodně to ale jít musí, protože i já jsem to už jednou tak měl, jen už nevím, jak jsem to dokázal.

No vždyť ti píšu jak na to, ne? :o)
Anonymní
Profil *
zkuste http://css.interval.cz/clanky/dvousloupcovy-layout-s-pevnou-sirkou/
JanS
Profil
habendorf
To ano, ale já jsem tím myslel, že to musí jít pomocí clear:both. ;-)

Anonymní
Tím se nic neřeší. Já je potřebuju stejně vysoké nezávisle na obsahu. Když v tom příkladu na intervalu nastavím barevné pozadí u leveho sloupce, rozhodně se neprotáhne az dolů.

Jak už jsem říkal. na tiso.wz.cz to tak je, pouze s obtékáním a clear:both, jenže se v tom nevyznám.
habendorf
Profil
To ano, ale já jsem tím myslel, že to musí jít pomocí clear:both. ;-)

No clear použít musíš, to je jasný. Ale nedělá se to "pomocí něj", jen ti ukončí obtékání.

To je jako kdybys tvrdil, že po silnici se jezdí pomocí volantu.
JanS
Profil
habendorf
No dobře. Tak jak to teda jde udělat bez pozadí a ne pomocí clear:both;? (jde to)
habendorf
Profil
a ne pomocí clear:both;?

Ale já ti furt říkám, že clear použít musíš, já už nevím jak to říct. Bez pozadí to uděláš těžko.
JanS
Profil
habendorf
Ale nedělá se to "pomocí něj"
;-)
habendorf
Profil
JanS: Já to vzdávám. Jen ti ukážu jak uvažuješ - tvrdíš že barák se dělá pomocí vody, protože do malty se dává voda.

Já ti říkám že použít clear musíš, ale clear není od toho, aby dělal stejnou výšku divů. A tím končím, nemá to cenu :o(
tiso
Profil
JanS
Podstata je takáto:
html:

<div id="nadradeny">
<div id="main></div>
<div id="menu></div>
<div id="clear></div>
</div>

[/pre]
css:

#nadradeny {}//nastavit width, background (obrazok na pozadi)
#main{}//nastavit width, float
#menu{}//nastavit width, float
#clear{}//nastavit clear, rozmery
JanS
Profil
habendorf
Souhlasím. Vesvých posledních 2 příspevcích jsem ti zdůrazňoval, že to už chápu. Neříkám, že to nepoužiju, ale že to neudělám pomocí něj. :-)

tiso
Tak jsem to teď vyřešil. Ale když jsi ještě měl ten web úplně bez designu, byl tam návod na 3 sloupcový layout, a tam to bylo jen pomocí float, clear a background-color. Bez obrázků. A nebo mám špatnou paměť.

Udělal jsem to teda pomocí toho obrázku.
habendorf
Profil
Ono to bez obrázku skutečně jde, ale je to takovej docela hnus.

Používá se tam taková zběsilost jako

padding-bottom: 10000em;
margin-bottom: -10000em;
background:green;

Prostě humus.
tiso
Profil
JanS
Ja určite nie, to si musel vidieť niekde inde...
Dero
Profil
padding-bottom: 10000em;
margin-bottom: -10000em;
background:green;

Prostě humus.


Tak, tak. Humus, který se ve starších Prestech chová přinejmenším nevypočitatelně a který nemá jistou dopřednou kompatibilitu. Jako hračka dobré, jako doplněk Svatográlu působivé, ale zdráhal bych se to použít v akci.
JanS
Profil
tiso
Jinde jsem to určitě neviděl. Bylo to na tvém webu. Nebudu to rozebírat, ale pokud jsi si jisý, že jsi to tam neměl, budu se muset smířit s tím, že jsem měl halucinaci. ;-) Už bych to uzavřel, vyřesil jsem to s tím background-image;.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0