Autor Zpráva
Aralka
Profil *
Ahojda vsichni,

chtela bych se zeptat jestli se da nejak udelat, aby padding bottom u dejme tomu ctverce s textem uvnitr napozicovany v css fungoval jako tabulka s textem. Jde mi predevsim o posledni radek v tomto napozicovanem utvaru. V tabulce se totiz nemuze stat ze se vam zobrazi pouze polovina radku, protoze kdyz se text nevejde, tak se proste nevejde. V CSS jak vsichni vime kdyz se nevejde resi se to pomoci funkce overflow. Ja ale bohuzel nechci zadne postrani listy a rozhodla jsem se tak asi pro nejtezsi variantu a to je poprat se s overflow: hidden vs. dynamicke prostredi.

Pokud budu tedy chtit napriklad pridavat do tohoto napozicovaneho utvaru urcity text, jak mam NAPEVNO tento utvar zespodu uzavrit? Nechci aby se mi stalo ze novy text posune starsi dolu a ten zustane na spodnim radku oriznuty a bude videt jen horni polovina (zadavany text bude nekde tucny, jinde jinymy fonty - neleze si tak dopredu vypocitat stabilni delku na radky). Docela me fakt stve ze padding nefunguje v css zespoda :( a zkousela jsem uplne vsechno prez padding: 20px 20px 20px 20px; nebo jen padding: 20px a nebo i padding-bottom: 20px. Vysledek je stejnej.

Tady pridavam takovy jednoduchy prikladek, nevite nekdo jak to vyresit? Moc diky predem za vsechny odpovedi.

<style>
.ctverec {position:absolute; left:400px; top: 300px; width: 110px; height: 110px; padding: 20px; overflow:hidden; background:#99CCFF}
</style>

<div class="ctverec">Tak tohle je muj problem protoze tenhle text se proste ve spodnim radku urizne, tak mrknejte na to</div>
habendorf
Profil
Samozřejmě že se ořízne, když tam máš overflow:hidden.

Musíš se rozhodnout co vlastně chceš. Buď se bude box s textem natahovat podle délky (což je normální postup), nebo ho budeš ořezávat.

zadavany text bude nekde tucny, jinde jinymy fonty - neleze si tak dopredu vypocitat stabilni delku na radky
Tudy cesta skutečně nevede už kvůli tomu, že uživatel si může nastavit velikost písma jakou chce.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0