Autor Zpráva
Radim240
Profil *
Zalomení uvnitř blokového prvku (Opera, Mozilla)

Ahoj všem.
Mám takový jednoduchý dotaz.

Zkoušel jsem prvek:
<EM>Popisek se zkušebním textem</EM> a potřeboval bych, aby ten text uvnitř se mi zalomil na několik řádků. Aby EM nezměnil svou šířku.

Ten EM jsem zkoušel jako block nebo inline-block. Šířka je u mého pokusu nastavena na 50px a mám border 1px. V IE to funguje dobře. Problém:

Opera v 8.54 ukazuje rámeček o rozsahu 50px (jedna řádka) a text nelogicky přesahuje onen rámeček. Potřeboval, bych aby text se zalomil v tom rozsahu šířky a výška se automaticky zvětšila dle délky textu. Mozilla 1.7.13 dělá něco podobného, akorát rámeček se zvětšil po šířce na délku textu, tzn. že prvek EM přizpůsobil svou šířku délce textu :-(.

Díky moc za odpověďi
Radim240
Profil *
Myslíte, že by problém se zalomením mohl vzniknout, protože jsem použil EM místo DIV? Ale když nastavím EM jako blokový, tak by ten problém být neměl, ne?
habendorf
Profil
Dej sem link,on asi nikdo moc nechápe co chceš. Pokud zadáš display:block a šířku, nemělo by to zlobit.
Radim240
Profil *
Dávám odkaz na obrázky:
http://pravatvar.wz.cz/restart/IE.jpg - IE
http://pravatvar.wz.cz/restart/Mozilla.jpg - Mozilla
http://pravatvar.wz.cz/restart/Opera.jpg - Opera

ps: nevim jak to udelat aby se ten obrazek zobrazil primo tady. Ma to vypadat jako v tom prvnim obrazku (IE) - zalomovani toho textu se zkušebnim popiskem.
Radim240
Profil *
U tech dalsich dvou uz to dela problem . Popisek vedle vstupnich policek se nezalomuje.
Radim240
Profil *
Ahoj.
Prosím vás, jestli mi někdo můžete poradit, byl bych rád. Vždyď to nemůže být tak těžké, jenže já nevím kde mám hledat pomoc. R.
Dero
Profil
Radim240: No jo, když pošleš jenom obrázky, tak to se dá těžko soudit.

Tento zápis: em { display: block; width: 100px; overflow: hidden; border: 1px solid green; } nemůže v žádném prohlížeči dělat problémy.
Radim240
Profil *
Díky moc zkusím to.
Radim240
Profil *
No jo, ale já potřebuji aby ten text uvnitř blokového prvku EM se zalomoval... To co si mi dal vlastne jen skryje ten přesahující text.

Mám tedy styl
em { display: block; width: 80px; border: 1px solid green; }

a popisek v rámečku (schválně jsem tam nedal to overflow: hidden;)

<EM>
Toto je zkušební text, který se má zalomovat,
Toto je zkušební text, který se má zalomovat,
Toto je zkušební text, který se má zalomovat,
Toto je zkušební text, který se má zalomovat,
Toto je zkušební text, který se má zalomovat,
</EM>
habendorf
Profil
Tohle samozřejmě musí fungovat.

A taky že to funguje. Nějak nechápu co už dva týdny řešíš. Hned 18.1.2007 09:57:38 jsem ti odpověděl a ta odpověď pořád platí.
Radim240
Profil *
Ty stranky jeste nejsou na internetu.
Radim240
Profil *
Ma to vypadat jako na tom obrazku http://pravatvar.wz.cz/restart/IE.jpg Vedle těch vstupních políček vidíš popisky (písmo ve formátu Times New Roman - Italic). Jenže podle toho návodu od Dera, se ten text stále nezalomuje, jen pokračuje vpravo jako je na obrázku http://pravatvar.wz.cz/restart/Opera.jpg . Podle návodu od Dera se ten přečnívající text skryje, ale řeším to aby se to zalomovalo.
Zahon
Profil
Tak mě napadá.. nemáš tam takhle čirou náhodou tabulku? Mám takové tušení, že pak by to dělalo přesně to, co popisuješ. (ale nejsem si tím stoprocentně jist) - jinak řešení od Dera i Habendorfa (v podstatě jsou obě totožná) stoprocentně normálně fungují. A pokud tam tabulku máš, tak buď odstranit a nebo si zkusit pohrát se slučováním řádků.
Joker
Profil
Radim240
Jak píše Zahon, chyba bude někde jinde. Pro jistotu jsem zkopíroval ten kód z 2.2.2007 11:23:07 a funguje přesně podle očekávání (Opera 9.10)
Radim24
Profil *
Omlouvám se, ale v poslední době se moc k počítači nedostanu. Tabulky už nepoužvám. Asi nezbude než to na ten web nakopírovat.
Radim24
Profil *
Tak konečně jsem nakopíroval ty stránky na web:
http://test124.wz.cz/system/forms/index.php?action=form&file=access

prohlížím to teď přes mozillu a jak jsem říkal : "Hokus fokus, to je pokus. Prostor pro popisek." to přesahuje do toho políčka vprava. Mohl bych tam schovat to overflow: hidden ale tím pádem by byla vidět jen část popisku. Celý popisek se má zalomit na několik řádků podle šířky toho rámečku s popiskem (tj asi 80 px).
Radim24
Profil *
V podstatě to skoro jako na tom obrazku http://pravatvar.wz.cz/restart/Mozilla.jpg

Snad mi te´d už někdo poradí?
Díky moc
habendorf
Profil
Vyhoď ty PRE.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0