« 1 2
Autor Zpráva
Railbot
Profil
Syslík
Běž si pracovat třeba na lavní nádraží, to ti bude stejně platné jako trdlovat ve w3c, budeš mít na webové standardy a jejich dodržování stejný vliv :)) Tak nějak nechápu stále, co máš proti pixelům. Začínám vážně uvažovat nad tím, že do Bohnic nainstalovali počítač s internetem, ale nic proti, jen uvažuju...
Ad
Profil *
Tak asi fakt na tom svete krome habendorfa neexistuje flexibilita...

Jo a tabulkovy je treba Yahoo mail. To je tak jeden za vsechny.

No, nebo kdyz se tak radi vsichni ohani profesionaly, tak treba:

http://www.google.cz/intl/cs/about.html

Jinak panove, chteli jste v tomto foru slyset konstruktivni kritiku,
zatim mi to z vasi strany pripada spise jako kdyz pejskovi nekdo stoupne na ocasek a on pak knuci a steka aby dal najevo jak mu nekdo ublizil - no ale o tom prece tato diskuze neni - tedy alespon z me strany no
Takze se mejte a studujte ... vice tabulky
Bubák
Profil
http://teststranek.kvalitne.cz/images/big-font.png (Firefox)
Takhle "slepí" lidé používají jiné nástroje.
habendorf dobrá práce, čekal jsem, že se to "rozpadne" dříve.

Já snad půjdu pracovat do w3c a pixely zakážu...
Pozdě www.root.cz/clanky/akta-x-w3c-mobileok-basic/
Plaváček
Profil
Syslík

Jdi tam a zakaž to. Pak ale budeš muset zakázat pixely i výrobcům všemožných monitorů, problémy budou mít i výrobci digitálních fotoaparátů a to nemluvím o automobilovém průmyslu, kde systém navigace potřebuje pro své zobrazení, hádej co. Pixely. Myslím, že dřív, než budeš zavádět debatu, co je lepší, jestli tabulky nebo CSS, měl by ses ponořit do hlubšího studia a položit si spoustu zajímavých otázek. Kupříkladu fakt, že lidé, kteří skutečně skoro nevidí, na monitor prostě nekoukají. Mají jiné způsoby a pixely jsou jim ukradené. Navíc fakt, že drtivá většina webu se při zvětšení písma rozpadne není chyba pixelů, ale nezkušených kodérů. A tak dále a tak podobně. Tohle vlákno nemá valný smysl.
Syslik
Profil *
No, pan ošetřovatel mi právě nese léky, že prý moc rozčiluji. Nevím o tom, ale taky říká, že tady to už asi nezachránim. To mu věřím. Extrém neextrém - o vývoji rozlišení displayů a velkoplošných zobrazovacích zařízeních víš asi to co já, možná míň. Ale jen tak si pro sebe broukám moudrá slova, ale nic proti....
Syslik
Profil *
Škoda, že tohle nevyjde knižně. Připomínalo by to Sofoklovy diskuse, kde je bohužel jen jeden chytrý žák. Děkuji panu Ad za to.
Plaváček
Profil
Syslik

Zeptám se možná blbě. Ale mohl byste mi nějak rozumně vysvětlit, co jste vlastně myslel svým prvním příspěvkem? Čtu to už popáté a furt nevím, v čem je problém. Respektive - proč mluvíte o absolutním pozicování.
Railbot
Profil
Ad
Pleteš si jablko s hruškou. Vyhledávače jsou něco uplně jiného. Ty mají konstrukci roky starou, ale ne proto, že by to tak bylo správně, ale proto, že nemají důvod to měnit. Doporučuji ti trochu si rozšířit obzory.

Syslik
vývoji rozlišení displayů a velkoplošných zobrazovacích zařízeních
Ale no tak. Zpátky do reality. Drtivá většina lidí má klasický display s rozlišení, 1024x768, kolem 8% lidí stále ještě monitor s 800x600 a ty sem pleteš velkoplošná zařízení, která jsi viděl nejspíš při sledování fotbalu na Nově?
Syslik
Profil *
Na okraj: http://www.ukazto.com/img/scrshot2.jpg (Zvetseni na 200% puvodniho NENI mnoho)

Možná raději se nebudu opět vracet k prvnímu příspěvku, ale naznačím zde jinak: Nejprve se podívejte na ten obrázek, jehož link jsem sem umístil. Pak se zkuste zamyslet, proč to udělalo pozicování přes pixely a pak si představte tu krásu, kdyby to udělali přes jednotky em.
quinux
Profil
Syslik
Neměl jsi náhodou ukázat rozsypaný web primakáva od habendorfa? ;o)
Plaváček
Profil
Syslik

Zeptal jsem se své manželky. Máte pravdu. Když jí dám do ruky lupu, která nezvětšuje pixely, ale jednotky EM, jsem tak nějak najednou fakt větší chlap. Ale strašně blbě se mi pohybuje ze stranu na stranu. Jsem strašně širokej. A s posuvníkem to prý tak bezvadný zážítek není, říká. Nebo co.
Syslik
Profil *
Vím, že to nebylo pro mě, ale....
Google, že nemá nové stránky?
Tak třeba:
https://www.google.com/adsense/?hl=cs&sourceid=aso&subid=ww-cs-et-ads& medium=link
Mi přijde, že neexistuje zas až tak moc dlouho. A myslíte, že si lidi z Google budou dávat práci s vytvořením něčeho, o čem si budou myslet, že je to špatné? Google už dávno není jen vyhledávač a jako takový argument odmítám.
quinux
Profil
Syslik
Mi přijde, že neexistuje zas až tak moc dlouho.
Říká ti něco slovní spojení "redakční systém" nebo si myslíš, že když dáš něco vyhledat, tak houf programátorů ti začne programovat stránky s výsledky? :D
Syslik
Profil *
Plaváček
To věřím. Ale jde to i bez posuvníku a chlap může být jak hora ;)
http://ksp.mff.cuni.cz/
Syslik
Profil *
quinux
Také víte proč velké firmy dají hodně na vzhled a na kvalitu? Redakční systém neredakční systém, nedám si veš do kožichu. A Vy se domníváte, že Google používá stále ten samý starý stařičký framework?
Syslik
Profil *
quinux
A mimochodem, když tedy surfery přesvědčím, že dělám stránky už dlouho a používám starý systém... to Vám stačí jako argument pro tabulky? Tak to asi není, že?
Plaváček
Profil
Syslik

Pokud jde o mě, končím tuto diskusi. Nemá to cenu. Srovnáváte jablka s hruškama a přitom tvrdíte, že nejlepší z nich je hroznové víno. Nemáte ani ponětí o praktickém webdesignu a další dialog ztrácí jakýkoliv smysl.
Syslik
Profil *
S poslední větou bych rád vyjádřil souhlas.
S těmi předchozími po patřičných úpravách osob rovněž.
Hodně štěstí v další práci, snad nebudou Vaše stránky navštěvovat lidé jako já nebo lidé s horším zrakem.

Třeba zase někdy ;) Nashledanou.
Railbot
Profil
Plaváček
Vtipně a rázně ukončeno. Nezbývá než souhlasit.
syky01
Profil
Syslik:
A já přeju štěstí v práci až stránky navštíví někdo bez zraku co používají hlasové čtečky. Rozumně navržená stránka v kaskádových stylech je pro ně mnohem lépe čitelná než stránka vytvořená pomoci tabulek.
esemeska
Profil
Railbot
. Dám svůj pspad do ohně za to, že na takovou úroveň písmo nikdo nezvětšuje, jestli ho vůbec někdo z BFU zvětšuje.

Muzu rict, ze si na tuto velikost nekdy pismo zvetsuji, hlavne na teto diskusi.
Sedim treba dva metry od pc (bezdrat klavesnice a mys), posloucham televizi a ctu si toto velke pismo :)
Takze zatapej v krbu, protoze od ted pises v poznamkovym bloku ;) [joke]
Bubák
Profil
esemeska
Předpokládám, že nejsi BFU ;-)
Railbot
Profil
Předpokládám, že nejsi BFU ;-)

Chachá...PSPad si nechám :)))
esemeska
Profil
Railbot
na takovou úroveň písmo nikdo nezvětšuje

I kdyz se za BFU povazuji ;), tak je to jedno, jestli jo nebo ne, protoze tahle veta mluvi za vse :o)
Bill
Profil *
Ad

U Microsoftu : )

Tak to se nedivim
Urcite CSS
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0