Autor Zpráva
SoTo
Profil *
Dobry den.
Mohl by mi nekdo prosim poradit, jak v jednom *.html dokumentu docilim dvou ruznych barev v odkazech? Pokusim se to ujasnit na prikladu. Dejme tomu, ze mam stranku s dvema odkazy. Chtel bych odkaz "A" aby byl normalne modry, po navstiveni mordy a jako aktivni zeleny.(To by bylo vychozi nastaveni-To jeste zvladnu) Odkaz "B" by mohl byt normalne cerny, po navstiveni cerny a jako trebas sedy.(Tak tady uz nevim, jak definovat jen nektery odkaz) Potreboval bych to resit bez ramecku, protoze web delam pomoci ramecku a pak se mi pletou odkazy v rameckach. Neco jen napsat pred dany odkaz :-) Moc by jste mi pomohli, kdyby jste mi poslali trebas jendo html na inkognitko@seznam.cz kde by byly prave dva odkazy A a B. Diky moc SoTo
habendorf
Profil
Najdi si na JPW něco o class, případně id.
krteczek
Profil
jde to tak že se položce přiřadí třída (tehdy muže byt použito jmeno kolikrát potrebujeme) :

<a class="normalniodkaz" hreff="neco.nekde" title="kam to vede a co tam najdeš">nějaký odkaz </a>

<a class="barevnyodkaz" hreff="neco.nekde.jinde" title="kam to vede a co tam najdeš">nějaký odkaz </a>

a potom v css dáš:
.normalniodkaz{vlastnosti}
.barevnyodkaz{jine vlastnosti}

krteczek
mat
Profil
pokud chceš mít např. jinou odkazů v menu a jinou v textu (pokud chceš mít různobarevné {různě se chovající} odkazy i samotném textu, budou návštěvníci tvých stránek zmatení) zkus třeba tohle:

máš třeba
kód:
<div class="menu">menu</div>
<div class="obsah">text, text, text</div>

tak ve stylopisu napiš tohle:

.menu a {vlastnosti}
.menu a:hover {jiné vlastnosti}

.obsah a {ještě jiné vlastnosti}
.obsah a:hover {ještě úplně jiné vlastnosti}

jinak samozřejmě platí, to co radí krteczek
SoTo
Profil *
Super. To jsem potřeboval díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0