Autor Zpráva
Ifča
Profil
Chtěla bych se zeptat. Dělám stránky v CSS a pozicováním a zjistila jsem, že někde by se mi hodili stránky se 3sloupci, někde se 2sloupci a někde jen s jedním sloupcem (samozřejmě všude bude hlavička a patička). Je lepší mít na to jen jeden externí soubor s CSS nebo tři soubory s CSS?

A chtěla bych se zeptat jak by měl být externí soubor CSS velký, aby se to dostatečně dobře načítalo nebo na velikosti nezáleží??
ronnie
Profil
Nejlepší je podle mě jediny soubor, i když někteří jich používají víc (jeden pro písma a barvy, druhý pro načítání obrázků ap).
soubor muze byt libovolne velky, samozrejme cim mensi, tim lepsi.
kolouch
Profil
přesně tak, nejlepší na to bude externí soubor, který si napíšeš. Pak se dá měnit vzhled celého webu úpravou jednoho souboru a vůbec je všechno jednodušší. :-)
Neznamená, že to co máš v externím CSS musíš použít ve stránce. V externím souboru můžeš mít nadefinováno třeba tisíc různých nadpisů, ale ve stránce můžeš použít jen deset a podobně. Proto ti jediný CSS soubor stačí pro různě vypadající stránky.
Honza H.
Profil *
někde by se mi hodili stránky se 3sloupci, někde se 2sloupci a někde jen s jedním sloupcem Pokud udělám ext. soubor pro
3 sloupce, jak určím, co ze souboru použiji ve stránce ???
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0