Autor Zpráva
Metju
Profil
Potreboval by som pomôcť. V CSS mám pre obrázok zadané float:right; vo Firefox sa pekne zobrazí v IE je na samom spodku a preto ho nevidieť. Je to obrázok lekarna.jpg, stranka:

Poliklinika Hrabuvka
Honza Hučín
Profil
Poradil bych, ale mezitím se ta stránka změnila, takže už to asi není aktuální.
Ivorius
Profil
Tak to prozrad. Docela by me to zajimalo.
habendorf
Profil
Metju: Protože tam máš pro obrázek z-index=1 a v nadřazeném divu z-index=2.
Teda asi to tak bude, v tom zdrojáku se pěkně blbě orientuje.
Metju
Profil
habendorf: To som tam pridal zo sufalstva. Povodne tam nebolo nic. A prave teraz som to dal prec a stale to blbne. Pre lahsiu orientaciu obrazok ma id=pharm a nadradeny DIV ma class=text.
Honza Hučín: Aktuální to je a už si na to dávam prášky. Ešte nikdy sa mi to nestalo. Prostě len chcem, aby bol obrázok vpravo a zľava obtekaný.

Zatiaľ Vám ďakujem a stále čakám na pomoc ...
habendorf
Profil
Metju: Tak zatím narychlo:

1)div id="pharm" uplně vyhoď (včetně img)
2) v css uprav: .text{background:#ffa url("lekarna.jpg") top right no-repeat; padding:10px;}

místo top a right můžeš zadat hodnoty tak, jak potřebuješ (nejlépe v em)

3) tomu textu v odrážkách dej nějaký padding zprava, ať to neleze do obrázku

Funguje to, zkoušel jsem. Jinak máš ten css kód šíleně složitý, šlo by to napsat asi tak 10x menší. Pak se v tom blbě zjišťuje co má s čím vazbu atd.
Metju
Profil
habendorf: dakujem, budem na tom pracovat. velkost css je docasna a vznika za pochodu. este raz dik.
numerouno_cz
Profil
Metju Ještě jsi to neopravil koukám, rozhodně souhlasím s habendorfem - u takovýhleho "prvku" je nejideálnější řešení dát ten obrázek jako background, speciálně když tam nemá jiný účel než dekorační (nevede z něj žádnej link)

jinak obecně - nedávno jsem narazil na problém se šéfem, kterýmu se zdálo, že něco dělám pomalu. 2 dny jsem se "trápil" s návrhem MySQL databáze - teď neodbíhám od tématu - v css je to podobné. Čím více člověk investuje energie do poctivého návrhu, tím víc ušetří pří "chytání blešek" a úpravách....

takže jestli můžu bejt zlej Metju - nepracuj na tom - prepracuj to :-) Maj sa inac P.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0