Autor Zpráva
Petrof
Profil
Potreboval bych zalomit treba 60znaku dlouhej text do divu, nebo bunky tabulky ktera ma urcitou sirku (treba 100). PS: text neobsahuje bile znaky (muze jit treba o text http://ahojahojahoj.cz?neconeconeco.php?blalba=1&nejakahovadina=blabla blablabla... pak se totiz div roztahne na potrebnou velikost, jenze ja potrebuju, aby mel stalou velikost a text se klidne rozdelil na nekolik casti)
Dero
Profil
Petrof: To je v CSS napříč prohlížeči docela dost těžká úloha. Rozhodně se neobejdeš bez serverového skriptování.

Nemusíš však vkládat klasické mezery. Použij zastaralý tag <wbr> (word-break), kterým říkáš, že v tomto místě lze rozlomit slovo. Vlož ho do každého slova delšího než X znaků tolikrát, kolikrát je potřeba. Tím máš ošetřené zalamování v jádrech Trident a Gecko. Pro ostatní moderní jádra lze využít znaku "null-width space", entita ​&#8203; (HEXA 200B).

Pěkné řešení spočívá ve využití pseudotříd :before nebo :after takto:

wbr:before { content: "\00200B"; }

Tím se dynamicky před každý výskyt tagu WBR v "moderních" prohlížečích vloží null-width space, která se jinak v IE zobrazuje jako čtvereček či jiný ošklivý znak.

Takže výsledná podpora: Trident (IE5+), Gecko (FF, Mozilla, Epiphany, K-Meleon...), Presto (Opera), KHTML (Konqueror), Webkit (Safari).
Petrof
Profil
JJ, diky moc... nebude to problem, phpko umim :)
Dero
Profil
Petrof: Rádo se stalo, ať se daří.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0