Autor Zpráva
tonda
Profil *
<div style="position: absolute; left:50%;">
<div style="position: relative; margin-top: 20px; width: 500px; margin-left: -255px; margin-left: -px; padding: 10px; text-align: left;">

Dobrý den, na jedněch stránkách jsem našel toto a vůbec nevím co to má dělat. Vysvětlí mi to prosím někdo? Vidím že něco s pozicováním, ale přesně teda fakt nerozumím.
Miloš
Profil
První div je pozicovaný absolutně, což znamená, že je „vyjmut z toku dokumentu a dokument je formátován tak, jako kdyby pozicovaný div neexistoval“. Potom je tento div umístěn jakoby o vrstvu výš (jako kdybys ho nalepil na papír, na kterém je ta stránka) na posici udanou souřadnicemi left a top – od levého a horního (nebo místo toho right a bottom pro pravý a spodní kraj) nadřazeného pozicovaného objektu, tedy takového, který má nastaveno buď position:absolute, nebo position:relative (případně position:fixed, s určitým omezením v Exploreru). Neexistuje-li takový nadřazený objekt, vztahují se zmíněné souřadnice k oknu prohlížeče.

Druhý div je pozicovaný relativně, což znamená, že je dokument zformátovaný tak, jako kdyby ten div pozicovaný nebyl (= jako kdyby měl zůstat na svém místě). Poté je relativně pozicovaný div poposunut o příslušnou vzdálenost podle souřadnic left a top, respektive right a bottom. Pokud ve stylu nejsou vlastnosti top a left (resp. protilehlé) vůbec určeny, zůstane zmíněný div na svém místě a position:relative se na něm nijak neprojeví. Projeví se ale na prvcích uvnitř tohoto divu, jsou-li poziocovány absolutně (viz předchozí odstavec).

Podrobnější popis pozicování viz www.jakpsatweb.cz/css/position.html
tonda
Profil *
Dík moc, už vím.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0