Autor Zpráva
Brumla
Profil *
Ahoj, můžu zapsat hodnoty takto?

height: 0.1px;
font-size: 0.1px;

Mám na mysli, jestli můžu napsat méně než jedna nula-tečka-jednička-px. Může být. Funguje to, tak snad ano...
Railbot
Profil
Může být, samozřejmě.
leccos
Profil
není důvod proč ne, ale pixel je nejmenší jednotka kterou monitor zobrazí - takže nějaké desetiny jsou dobré u %, EM nebo CM, ale u PX to nemá moc smysl
Railbot
Profil
leccos
Nepovídej. Zkusil sis někdy letter-spacing: 0.1px apod. ? Naopak u % jsou desetiny nepoužitelné, jelikož je každý prohlížeč může (a také se to děje) počítat zcela jinak nebo (ty desetiny) zcela ignorovat (zaokrouhlují).
Bubák
Profil
Railbot
A kolk prohlížečů zaokrouhlí 0.1px na nulu?, já myslím, že většina.
Railbot
Profil
Bubák
Tak to jseš na omylu. Vyzkoušej si to. Zaokrouhlují se %, nikoli pixely.
Dero
Profil
Zaokrouhlují se %, nikoli pixely.

Opravdu?
Joker
Profil
Railbot
Tak to jseš na omylu. Vyzkoušej si to. Zaokrouhlují se %, nikoli pixely.
A jak by asi prohlížeč na monitoru vykreslil třeba 10,1 pixelu?

Udělal jsem teď takový test s margin: 1.9px + border: 1.5px
- Opera a Internet Explorer (zkoušel jsem IE7, IE6): desetiny ignorují, oba zápisy berou jako 1px.
- Firefox (zkoušel jsem FF 2.0.0.1) zaokrouhluje, ale nějak zvláštně: když jsem dal za sebe hodně prvků s margin 1.9px, měly prvky obvykle odstup 2px, ale třetí prvek měl 1px a pak se to vždycky střídalo: 8x2px, 1px, 7x2px, 1px. Rámeček široký 1,5px se vykreslil tak, že levý, pravý a vrchní měly 1px a spodní měl 2px.

Takže podle mého názoru nejsou desetiny pixelů moc použitelné. Ale pořád mi nejde do hlavy, kdo by to vlastně chtěl používat, když nejmenší vykreslitelná jednotka je stejně 1px.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0