Autor Zpráva
Zahon
Profil
Zdarvím,
potřeboval bych radu. Mám stránku a klient u ní touží po zakulacených rámečcích okolo input (type=text) a selectu. Povedlo se mi to rozchodit pouze u inputu a to ještě pouze ve FF a Opeře. IE jaksi nespolupracuje. Zkoušel jsem už opravdu hodně věcí a došly mi nápady. Máte s tím někdo zkušenost?

A ještě maličkost. Potřebuju prvku select nastavit výšku... ovšem, jak to tak bývá, moc mi to nechodí. Tušíte někdo co provést, aby to začalo chodit?

Předem díky za všechny vaše odpovědi.
Plaváček
Profil
Zahon

Budeš mít těžký život, protože za vykreslování formulářových prvků není v drtivé většině připadů zodpovědný prohlížeč, ale operační systém uživatele. Nicméně.

Input můžeš nahradit obrázkem na pozadí.

Stylování SELECTu je přes CSS prakticky nemožné, ale existuje alternativa:

http://easy-designs.net/articles/replaceSelect/
Plaváček
Profil
Zahon

Ještě doplním - náhrada selectu se řeší Javascriptem a určitě to není triviální záležitost. Osobně bych se pokusil klientovi tento požadavek rozmluvit.

Zde máš pár argumentů:

http://www.vitdlouhy.cz/weblog/2004/04/nestylujte-formulare.php
http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_11_archiv.html
http://www.plavacek.net/formulare/stylovani-formularu.html
Zahon
Profil
Plaváček
Díky moc za odpověď. Bohužel se potvrdilo to co jsem si myslel. Každopádně ten odkaz vypadá velmi užitečně, takže ještě jednou díky.

EDIT: Rozmluvit to klientovi zkouším od začátku. Vypadá to, že je to nad mé vyjednavačské možnosti.
Railbot
Profil
Zahon
To není o vyjednávání, ale o argumentaci. Pokud je tvůj klient ovšem tvrdohlavý a nemíní slyšet na všechny argzmenty proti, pak ho nezapomeň seznámit s negativními následky, které to může přinést.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0