Autor Zpráva
nick007
Profil *
Dd,

mám problém, potřebuji vycentrovat stránku - horizontálně i vertikálně.

už mám kód , jak to má šlapat, vše ok, ale má to jedinou chybu, potřebuji: pokud zmenšuji okno a obsah se do divu nevejde, aby se to nahoře zaseklo a udělalo to rolování dolů(aby žádný obsah se neschoval nahoru ,do minusových pixelů, a byl vidět).

<div style="display:table; height:100%; width:100%; _position:relative; overflow:visible;">
<div style="_position:absolute; _top:50%; display:table-cell; vertical-align:middle;">
<div style="_position:relative; _top:-50%; width:100%; text-align:center;">
libovolný prvek<br>
libovolné výšky<br>
a libovolného obsahu<br>
zůstává vertikálně vystředěný
</div>
</div>
</div>

děkuji
simonek
Profil
tady je uz jedna diskuse na tohle tema
nick007
Profil *
simonek bohužel tam není odpověd na moji otázku ...

JAK UDĚLAT, ABY SE TEXT NEPOSOUVAL DO MÍNUS PIXELŮ ?
A ABY SE ZASEK?

příklad: zmenšuji okno prohlížeče, ono se to centruje -ok, pokud je okno prohlížeče moc malé, text se začne skrývat a nejde po něm rolovat
simonek
Profil
muslim že je to v csss příkaz overflow. je to normálně na jakpastweb.cz
nick007
Profil *
já jsem to tam hledal také,
ale ať sem nastavoval do overflow cokoli a dával kamkoli, nikdy to nepracovalo správně.

nevíte, co a kam se má dát, aby to fungovalo?

děkuji
habendorf
Profil
http://www.malenek.cz/cs/clanky/webdesign/vertikalni-a-horizontalni-ce ntrovani

Ale taky to není dokonalé.
nick007
Profil *
bohužel já mám div, který není vždy stejně velký ...

už mám plně funkční verzi, ale jenom pro IE, nevím jak to udělat, aby to šlapalo i v ostatních prohlížečích?

<div style="height:100%;">
<div style="width:100%; position: relative; top: 50%; text-align:center;" class="text">
<div style="position: relative; top: -50%;" class="text_nm">
text<br />
text<br />
text<br />
text<br />
</div>
</div>
</div>

díky na nápady
Plaváček
Profil
nick007

Zklamu tě. Nikdy to stoprocentně nepůjde. Pokud něco takového nutně potřebuješ, použij tabulku a máš klid.
nick007
Profil *
Plaváček

a nejde to ani nějak pomocí javascriptu?
Plaváček
Profil
nick007

Než začneš hledat javascriptové řešení (žádné stroprocentně funkční neznám), polož si pár otázek. Je to, co chceš udělat, skutečně nevyhnutelně nutné? Vůči čemu chceš stránku vertikálně vycentrovat? Vůči monitoru? Vůči rozlišení? Vůči otevřenému oknu? Co když nemám okno prohlížeče na celou výšku obrazovky? A co když si zvětším písmo? Co když si jako uživatel okono zmenším. Co když se mi ten blok s neznámou výškou na obrazovku nevejde? Co se stane? Jak to ošetřím?

Fakt máš pocit, že vertikální centrování má nějaký smysl?

Platí moje odpověď. Relativně nejlépe tvůj požadavek splní obyčejná tabulka.
nick007
Profil *
Plaváček

Když se tam ten text nevejde, tak se to má zaseknout nahoře, a zobrazit scroll ...

opravdu by to pro mě bylo good, good and best

a tabulka "není moderní"
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0