Autor Zpráva
Tormirian
Profil *
ZDravim, potřeboval bych pomoc. Dělám stránky (bastard-nation.wz.cz). Jsou dělané z většiny v CSS (zatím s ním začínám) a potřeboval bych poradit jak nastavit hlavní div okno (to co je kolem ostatních), aby se zobrazovalo vždy uprostřed. Momentálně to mám nastavený na rozlišení 1600x1200 (protože takové rozlišení používám), ale je jasné, že pokud přeci jen někdo zabloudí na tyto stránky, většinou toto rozlišení mít nebude. Tudíž bych potřeboval poradit. Kamarád mi něco radil (sice si už nepamatuji co), ale nepomohlo to. Předem díky za pomoc.

p.s. Předpokládám, že se to tu už minimálně jednou řešilo, ale jelikož zítra brzy vztávám, tak už musím jít spát, takže se mi to nechtělo hledat O:-) Nezlobte se na mě :-)
Railbot
Profil
margin: 0 auto

pro IE 5- a IE 6 v quirku body {text-align: center}
tiso
Profil
Tormirian - nezlobíme, nehnevaj sa že Ti neodpoviem...
ppooler
Profil
Taky by mohlo pomoci prostudovat si tyto layouty http://css.interval.cz/

např. tento vyřeší podobné problémy http://css.interval.cz/clanky/trisloupcovy-layout-svaty-gral/
Miloš
Profil
Railbot
margin: 0 auto
pro IE 5- a IE 6 v quirku body {text-align: center}

Ano, a krom toho je ještě potřeba tomu divu, nebo co to chceš centrovat, nastavit šířku a text-align:left;
venca163
Profil
tiso
ach...ten Tvůj věčný marný boj=)

Miloš
text-align: left není třeba, pokud i text chci mít zarovnán na střed=)
Miloš
Profil
venca163
text-align: left není třeba, pokud i text chci mít zarovnán na střed=)
A ty chceš?
Většinou to vypadá hnusně a doufám, že Tormirian není takové pako.
Tormirian
Profil *
Nebojte se a trochu se rozepište :-) Zkusil jsem odstranit "position: absolute" a nahradit to "margin: 0 auto". Div, kterej jsem chtěl zarovna se mi v Firefoxu zarovnal na střed, ale ostatní mi to trochu rozhodilo (tj. ostatní divy jsem neměl tam kde být měli). Takže případně další radu bych neodmítnul :P
venca163
Profil
Tormirian
řešení už psal Railbot a Miloš

body - text-aling: center
obalovací div - margin: 0 auto, text-align: left a šířka

s tím už si poraď
Tormirian
Profil *
No tak se o to pokoušim... i když to moc nejde :-)
Janina
Profil *
Hm, tak to jsem ráda, že to tu rozebíráte, zrovna si říkám, že by všechny moje laye nemusely být zarovnané na střed :-)
Janina
Profil *
Ale já to nakonec udělala tak, že jsem napsala do body div align:"center", ne text align.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0