Autor Zpráva
Taltos
Profil *
Zdravím,

mám menší problém s doladěním jednoho mého staršího webu. V něm mám DOCTYPE nastavený na: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">, při kterém vše funguje jak bych si to představoval. Kvůli nějakému testování a zkoušení jsem přenastavil DOCTYPE na striktní, tedy: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN"> a najednou se mi správně nezobrazilo pozadí hlavního divu nastaveného kódem (konkrétně background-color: C4C4C4, ale to je nepodstatné). Ostatní části webu mi fungují bez problémů a pozadí zadané slovně (black, gray atd.), se zobrazí správně. Striktní DOCTYPE má nějaký problém se zobrazením kódového určení barvy? A pokud ano, jak to řešíte?

Předem díky za odpověď lidi :)
Martin_
Profil *
Žádný takový problém nemá. Chyba bude ve tvém kódu. Pokud sem umístíš živou ukázku tvého problému, jistě Ti někdo pomůže. Problém nastává ve jakých prohlížečích?
Gaboš
Profil *
sice tomu asi nerozumím tak jako ty ale nezapomněls před název barvy třeba jenom přidat "#"
Taltos
Profil *
Je zajímavý, jakou chybu dokážu i po takové době vyprodukovat. Věc s "#", mě vůbec nenapadla a je opravdu správná. Bravo :) Takže si všichni udělejte poznámku - ve striktním DOCTYPE je třeba před barvy psát mřížku, u klasického funguje barva i bez mřížky. Gaboš - thanks to you.
gaboš
Profil *
hehe nemáš zač,to mě jenom tak napadlo-a není to tak že to funguje dycky bez-taky sem to dřív dělal bez # a některý nešly tak si zvykni ;)
to ty bys pro změnu mohl pomoct mě... :D
Taltos
Profil *
Klidně řekni s čím si nevíš rady a jestli to bude v mých silách, rád ti pomůžu.
gaboš
Profil *
napiš ICQ budeš můj poradce :D
Taltos
Profil *
Nechci tady psát ICQ, ale klidně mi napiš na mail taltos@seznam.cz
A nevím jestli se zrovna cítím na to být nějaký poradce, ale dopl%novat se vzájemně můžeme.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0