Autor Zpráva
Koozle
Profil
čau, mám jednoduchý požadavek a nějak se mi to nedaří... klubím php a css.. jak mam udelat to, ze mam ptreba 10 polozek a kdyz kliknu vzdycky na jednu z nich, tak prave ta, na kterou kliknu bude mit class=current... můžu nahrazovat např. proměnou jako jsem se o to snažil zde?

<li><a href="#" class="promena" onclick="<?php $promena=current ?>"><span> abcd </span></a></li>


normálně to vypadá takto

<li><a href="#" class="current"><span> abcd </span></a></li> - tento odkaz má speciální styl - má class current

<li><a href="#"><span> abcd </span></a></li> - tento odkaz nemá speciální styl current class by se mu měla přiřadit po kliknutí.


vycházím v podstatě z tohohle: link... a potřebuji prostě udělat to, aby když kliknu jeden třeba z celkem osmi odkazů, tak aby se změnila class toho aktuálně zakliknutyho odkazu a tudíž se zformátovalo pozadí atd.. Jesli budete vědět, pls pomožte. Jinak možný je že to pro tohle prostě neni PHP adekvátní, alternativa snad jen javascript.. je mi jasný, že to nedělám dobře, tak mi to prosím někdo trošičku objasněte. díky moc, kůzle!
guest
Profil
tak po kliknutím na odkaz načti znovu celou stránku a phpéčkem pak jen nastav class
např:

<li><a href="index.php?odkaz=1&url=nejakyodkaz" class="promena" onclick="<?php $promena=current ?>"><span> abcd </span></a></li>

<li><a href="index.php?odkaz=2&url=nejakyodkaz" class="promena" onclick="<?php $promena=current ?>"><span> abcd </span></a></li>

<li><a href="index.php?odkaz=3&url=nejakyodkaz" class="promena" onclick="<?php $promena=current ?>"><span> abcd </span></a></li>

........

a v php při vypisování odkazů pak budeš vědět, že bylo kliknuto např. na odkaz číslo 2 a tak ho vypíšeš s class="něco". Odkaz budeš mít v proměnné $url, takže můžeš použít include nebo já nevím jak máš ty stránky řešené.
AM
Profil *
Tak za prve by ste meli oba pochopit princip fungovani preprocessoru, a to jest, ze prvni server zpracuje PHP, a teprve az je cely dokument prohnan PHP preprocesorem, je odeslan uzivateli, a to jiz bez jakehokoliv PHP. takze napriklad kod <a onclick="<?php echo "baf" ?>"> vůbec neudělá to, že by po kliknutí zobrazil "baf". Server tento skript zpracuje a udělá z něj <a onclick="baf">, což je nesmysl, protože po kliknutí na tento odkaz se prohlížeč pokusí provést javascriptový kód "baf". K tomu, co se snažíš udělat, vůbec nepotřebuješ PHP, tím bys to celé jedině zkomplikoval. zkus <a href="#" class="nejaka_trida" onclick="this.className='nejaka_jina_trida'">. Nechceš náhodou ale, aby se styl odkazu měnil při najetí, a ne při kliknutí? jednak k tomu slouží událost onmouseover, a za druhé sem už nemusíš plést ani javascript, stačí jen v css mít a.nejaka_trida:hover , čímž nadefinuješ styl odkazu po najetí myší. A pokud jsi chtěl skutečně měnit styl při kliknutí, poslouží ti pseudotřída a.nejaka_trida:active :)
guest
Profil
AM javaskript jsem vůbec neřešil, jen jsem ho při kopírování zapomněl smazat. To co jsem navrhoval bylo, aby odkaz vedl na hlavní stránku a id odkazu a požadované url bylo předáváno jako parametr, tedy při kliknutí se znovu načte celá stránka, php bude vědět jaký class má napsat pro odkaz, na který bylo kliknuto a jakou url includovat jako obsah. Takže bych spíš řekl, že jsi nepochopil ty mě. To co navrhuješ ty bude sice také fungovat, ale pouze se zapnutým javaskriptem, tedy je to méně univerzální.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0