Autor Zpráva
leprra
Profil
zdravim,
- mela bych dotaz, jestli takováto struktura zápisu je OK (to <p></p> a <h5></h5> )
- nebo jestli to je "zhovadilost"

<p>
<a href="komise-bezpecnostni.html"><h5>bezpečnostní komise</h5></a>
<a href="komise-socialni.html"><h5>komise sociální a komise pro oblast protidrogové politiky</h5></a>
<a href="komise-dopravni.html"><h5>dopravní komise</h5></a>
<a href="komise-zemedelska.html"><h5>komise pro zemědělství a životní prostředí</h5></a>
<a href="komise-zdravotni.html"><h5>zdravotní komise</h5> </a>
<a href="komise-sport.html"><h5>komise pro sport a volný čas</h5></a>
<a href="komise-kultury.html"><h5>komise kultury a památkové péče</h5></a>
<a href="komise-cestovni.html"><h5>komise cestovního ruchu a vnějších vztahů</h5></a>
<a href="komise-ropoctova.html"><h5>rozpočtová komise</h5></a>
</p>

+ popřípadě jestli jde - takto proradit "id" k "a"
<a id="vycty" href="komise-bezpecnostni.html"><h5>bezpečnostní komise</h5></a>

diks
Miloš
Profil
Toto je pitomost.
Odstavec plný nadpisů je sémanticky vyšinuté a nadpis (jako blokový prvek) v odkazu (prvku řádkovém) je nepřípustné.

Proš taková konstrukce?
1) Kvůli velikosti písma – zbytečné, to změníš pomocí CSS (vlastnost font-size)
2) Kvůli odřádkování – taktéž zbytečné, lze udělat několika následujícími způsoby:
a) za každým odkazem přidej <br>
b) odkazům nastav display:block
c) použij menu – takto:
<menu>
<li><a href="komise-bezpecnostni.html">bezpečnostní komise</a></li>
<li><a href="komise-socialni.html">komise sociální a komise pro oblast protidrogové politiky</a></li>

</menu>
Taps
Profil
To je pravda...css nabízí daleko lepší možnosti formátování
Ok3y
Profil
Navic tohle vypada jako kdyz jsi mela v umyslu udelat menu, tudiz uz z hlediska semantiky je to strasny cos uvedla odkazy pouzij na odkazy na menu pouzij napriklad seznamy nebo si nastyluj samotne odkazy
leprra
Profil
jasný diky moc

ještě dotaz - nevadí, když mám už jedno navigační <menu>? - tedy hlavní

+může jich být na stránce vícero? - protože takovýchto seznamů tam mám docela dost pod sebou

+ dále seznam odkazuje na titulky (kapitoly) - tak jsem myslela, že by bylo vhodné dát je i do odkazů
- ale teda asi jsem to překombinovala.. ch ch ch

diks
Miloš
Profil
leprra
nevadí, když mám už jedno navigační <menu>? - tedy hlavní
Nevadí.
Jediné, co na stránkách nesmí být dvakrát, jsou dva (libovolné) prvky se stejným ID.
Z hlediska sémantiky pak není příliš vhodné mít na stránce 2× <h1>
(neuvažuji samozřejmě takové zběsilosti jako 2× <title> či dokonce <body>).
quinux
Profil
leprra
<menu> můžeš mít na stránce vícekrát, ale mělo by obsahovat pouze menu - tedy navigační prvky. Neměla by jsi tam cpát třeba seznam odkazů na nějaké weby apod. (to dej do <ul>)
Railbot
Profil
Z hlediska sémantiky pak není příliš vhodné mít na stránce 2× <h1>
Zase ten mýtus. Z hlediska sémantiky je možné mít na webu h1 třeba 3x, když na to přijde. Záleží na obsahu a struktuře.
Pajuc
Profil *
Railbot
no dobře, ale z hlediska SEO to asi dobré není
centi
Profil
Pajuc
Zase vedľa :-) Vyhľadávaču je úplne fuk, či mám nadpis v <h1> alebo v <div class="nadpis1">. Je to pre neho tag ako ktorýkoľvek iný. Z toho vyplýva, že je mu rovnako fuk, ak bude <h1> na stránke napr. aj 10 krát.
Pajuc
Profil *
centi, zrovna jsem teď totéž četl v diskuzi o SEO :D
Railbot
Profil
Pajuc
Z hlediska SEO je to zcela v pořádku pokud tomu odpovídá struktura a obsah stránky, to je stejné jako u sémantiky. Nikde není napsáno, že h1 musí být jen jeden, z jakéhokoli hlediska. To je blábol, kterému stále ještě hodně lidí věří.
Miloš
Profil
Railbot
Zase ten mýtus — Mýtus by to byl, kdybych napsal, že je to z hlediska sémantiky nepřípustné, špatné etc.
Z hlediska sémantiky je možné mít na webu h1 třeba 3x, když na to přijde. Záleží na obsahu a struktuře. — s tím by se dalo souhlasit, ale opravdu záleží na struktuře; a domnívám se, že 1) je více stránek, kde se hodí jen jeden nejvyšší nadpis a 2) pro člověka jako leprra je imho lepší, když zkusí uvažovat tímto směrem.


centi
Vyhľadávaču je úplne fuk, či mám nadpis v <h1> alebo v <div class="nadpis1">
Skutečně pro vyhledavač nemá žádnou váhu rozdíl mezi <h1> a <div>em?
A skutečně je mu fuk, když je na stránce <h1> 10×?
Já si myslím, že to tak není. Mohl bys to nějak doložit?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0