Autor Zpráva
tarq
Profil *
Ahoj,
pokud přidám na stránku formulář (<form>), tak se mi roztáhne na celou šířku nadřazeného prvku. Já bych ale potřeboval, aby jeho šířka odpovídala jeho obsahu (tak jako je to třeba u tabulky).

Nevíte někdo, prosím, jak na to? (nerad bych každý formuláře obaloval tabulkou)
Trejpa
tarq
Jednou z možností je nastavit mu position: absolute; (bez vlastnosti top a left).
tarq
Profil *
Trejpa
Teď už má formulář šířku podle svého obsahu, ale tím position: absolute; jsem vyjmul ten formulář z toku dokumentu, takže se úplně rozhodí celé formátování. Možná je to hloupá otázka, ale můžete mi ještě poradit, jak zařídit, aby ostatní prvky formulář opět obtákaly?
Aleš Janda
tarq:
Mám dojem, že to nejde. Můžeš tomu <form>u dát display: table a pak by to snad mělo jít, jenže to neumí IE (6 určitě), takže se to nedá moc použít.. Holt tabulka - nebo někdy pevná šířka - je holt asi jediné řešení. Smiř se s tím, taky jsem tohle dlouho řešil.

Pokud by mě někdo vyvedl z omylu, byl bych mu vděčný, ale to se zřejmě nestane.. ;-)
Petroff
Zkus to ještě s
form { position:absolute }.
Nemusíš přidávat žádné prvky navíc, nebo předělávat styly - k vyzkoušení stačí vytvořit třídu:
.pridat {position:relative}
a přidat ji k původní třídě obalového prvku

<div class="obal pridat">
<form id="horizontalForm" action="">
.............obsah..............
</form>
</div>

Mně to fungovalo; akorát počítej s potížemi pokud obsah formuláře přeteče ven ze svého obalu (uživatel může změnit velikost písma)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.