Autor Zpráva
peteo
Profil
Mám stránky optimalizované pre IE externým css súborom.
Niektoré veci (napr. marquee - externý javascript, lebo musí byť na každej stránke /správy/) mi vo FF nebeží, ako v IE.
Poradí niekto, ako:
a) rozlíšiť prehliadače;
b) ako optimalizovať pre rôzne prehliadače.

Díky
wimstr
Profil
optimalizuješ tím, že budeš skoušet, použiješ v něktrých případech hack (jen když to je nezbytné) a učit se, učit se a učit (jako jí bych se měl učit ČJ :D )
djdkd
Profil *
spis napsat to znova, kontrolovat ve ff a opere, a az nakonec ladit pro ie... a vybodnout se na marqueee...
peteo
Profil
djdkd

OK, dobre, vybodnúř sa ma marquee.

Ako teda dostať nové správy na relatívne malý priestor tak, aby sa časom menili (povedzme po 5 sekundách)?

Pozri v IE http://lexikon.er.cz a to isté v FF.
Petr Tichý
Profil
"Ako teda dostať nové správy na relatívne malý priestor tak, aby sa časom menili (povedzme po 5 sekundách)?"
Nic neměň. To je to umění nacpat tolik informací na malý kus. Já to též neumím.
peteo
Profil
Si myslite kto chce čo chce, ale FF je niečo hrozné. Je to jediný prehliadaž (IE, FF, Opera) v ktorom stránky nebežia, ako majú.
Howg.
quinux
Profil
djdkd
kontrolovat ve ff a opere, a az nakonec ladit pro ie
Kdyžtak kontrolovat v FF (nebo Opeře) a hned ladit IE. Spousta věcí se dá napsat třeba hned jinak než pak měnit hotový web kvůli IE.


peteo
Si myslite kto chce čo chce, ale FF je niečo hrozné. Je to jediný prehliadaž (IE, FF, Opera) v ktorom stránky nebežia, ako majú.
To není prohlížečem to je kodérem ;o)
peteo
Profil
quinux

teda neviem ako ostatným, ale mne opera i IE načíta v pohode, ale FF načíta (čokoľvek) príšerne dlho. A ktomu komplikovane vykresľuje.
Neviem, je to vec vkusu, mne sa proste ff nepáči.
Miloš
Profil
Pohyblivý text je rozptylující (a tedy obtěžující) hnus, za který by se mělo střílet.
Animace rozptylují, neboli obtěžují
Všude plno reklam, takže vůbec nevidím, o čem se na tom webu píše. Jako návštěvník bych to nezjišťoval a odešel bych. Protože píšu odpověď, zkusil jsem se obrnit trpělivostí, ale po pár kliknutích mě přešla; o čem se tam vlastně píše?

ale FF je niečo hrozné. Je to jediný prehliadaž (IE, FF, Opera) v ktorom stránky nebežia, ako majú.
Ten kód je natolik zběsilý, že se mi v něm nechce orientovat. Vsaď se ale, že ze to nemůže FF, ale autor.
peteo
Profil
Miloš
Môžeš mi prezradiť, čo je na tom kóde zbesilé?
Miloš
Profil
peteo
Môžeš mi prezradiť, čo je na tom kóde zbesilé?
Možná jsem se mírně unáhlil, ale:
Frameset, iframe, spousta scriptů, diakritika entitami, zbytečná tabulka
Vzhled pomocí a) CSS v externím souboru, b) CSS inline (<div style=), c) HTML (<p align, )
peteo
Profil
Si myslím, že nie je dôležité, čo sa páči tebe, ale prehliadačom a výsledný efekt (teda to, čo chcem, aby bolo vidieť).
Miimochodom, ten kód je validný.
Miloš
Profil
Ale on se prohlížečům nelíbí – sám píšeš, že to FF nesežere. A krom toho – to, že je něco validní, ještě neznamená, že je to dobrý kód.
Zkus si zvalidovat třeba tohle:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html<head<title>Titulek </></><body/<p/<b/ To jsem zvedavej,
<a href="http://seznam.cz/">jak si poctes</a<//</body</html>


Tohle zase sežere pouze FF.
Ona mimo validitu taky ještě existuje třeba přístupnost…
quinux
Profil
peteo
teda neviem ako ostatným, ale mne opera i IE načíta v pohode, ale FF načíta (čokoľvek) príšerne dlho
Mi FireFox tvou stránku načetl svižně.


Neviem, je to vec vkusu, mne sa proste ff nepáči
To ti nikdo nebere. Používej si co chceš, říká se tomu svoboda výběru, ale když chceš tvořit stránky tak bys měl myslet na všechny uživatele, ať již používají jakýkoliv prohlížeč.

Miimochodom, ten kód je validný.
K čemu je ti validita, když zobrazování je špatné? Mimochodem, používat entity pro české resp. slovenské znaky je nesmysl. Obvzláště, když používáš UTF-8, který umí všechny jazyky.


Si myslím, že nie je dôležité, čo sa páči tebe, ale prehliadačom a výsledný efekt (teda to, čo chcem, aby bolo vidieť).
No, ale prohlížeči se to zjevně nelíbí, když to nezobrazí dobře. ;o)
peteo
Profil
quinux

páni, keby ste si všimli hneď od začiatku, táto debata nie je o tom, čo sa mi páči alebo nepáči (alebo iným), ale o tom, ako mám teda optimalizovať pre ff (ako vidíš od samé začiatku diskusie, myslím i na iných ;-) ). (nakoľko sa mi nepáči, tak) Neviem pre neho stránky optimalizovať, lebo ho nepužívam.

Je niekto ochotný poradiť?

Prosím, vynechajme tie kecy okolo, snažím sa problém vyriešiť.
Díky.

Teda:
Poradí niekto, ako:
a) rozlíšiť prehliadače;
b) ako optimalizovať pre rôzne prehliadače.


konkrétne ff; v externom css.
quinux
Profil
peteo
Porazeno už ti v podstatě bylo. Začni znova ;o)


Rozlišovat prohlížeče se dá několika způsoby (ale nemusí to být vůbec potřeba, obzvláště u tak malého webu jaký máš ty), ale nejvhodnější jsou asi podmíněné komentáře. Začni znova a testuj hned ve všech prohlížečích. Jak narazíš na něco co IE zobrazuje jinak a nebudeš už vědět, jak to třeba přepsat tak, abys nemusel rozlišovat, využij dalšího css souboru, který nalinkuješ pomocí podmíněných komentářů a tak ho bude načítat jen IE a ostatní ho budou ignorovat.
peteo
Profil
quinux


Tak na to nemám čas, niečo skúšať, ani chuť. škoda (moja, samozrejme, ale aj tých užívateľov), užívatelia ff to neuvidia, ako to má byť.

Zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0