Autor Zpráva
Fred
Profil
Narazil jsem na skvělé řešení kulatých rohů. Trochu jsem zvažoval jestli to dát do css, nebo do js, ale v js by si možná někteří nečetli. Takže pro novodobé javascriptové inkvizitory je tu docela dobře vysvětleno, proč se na takové věci používá js http://pro.html.it/esempio/nifty/ a tady je pak finální výsledek http://pro.html.it/esempio/nifty/nifty8js.html , hlavně si prohlédněte zdrojový kód.
Acci
Profil
Už jsem chtěl po přečtení nadpisu, ať použiješ vyhledávání, že se to tu už řešilo

A taky dobré, že při vypnutém JS se stránka moc nezmění a taky se nemusí na jeden čtverce použít čtyři divy
Fred
Profil
Acci A taky dobré, že při vypnutém JS se stránka moc nezmění a taky se nemusí na jeden čtverce použít čtyři divy. Díky, přesně tak, nevím jak se to řekne správně česky, anglicky tomu říkají zbytečný markup. Pochopil jsi přesně, co jsem chtěl tímto výkřikem do tmy o potencionálních možnostech javascriptu říci.
bojars
Profil
Nnno, neviem, neviem, či správne rozumiem pojem "kulaté rohy", ale môj "favorit": IE 5.5 také rohy nevidí... a javaskript vypnutý nemám.
Aj text v plochách s gradientom je úplne mimo...
(vo Firefoxe je to O.K.)
:-\
Fred
Profil
bojars Máš pravdu v IE 5.5 jsem se nedíval, nicméně nic to nemění na funkčnosti, je to v tom scriptu pro IE5 a 5.5 vypnuté.
bojars
Profil
Fred: ja neviem, ale naozaj by sa zišla nejaká hodnoverná štatistika, koľko návštevníkov používa tie "super" browsery IE5 a IE5.5, u mňa sa sem-tam objavia, takže testovať stránky pre nich asi treba.
(IMHO) Sú to väčšinou užívatelia ktorí sa na inštaláciu novšej verzie neodvážili (alebo nemôžu ju urobiť), teda možno aj nováčikovia na webe.
Ono na tých stránkach nejde len o to, že tam neboli zaoblené rohy, rámiky tých obrázkov boli mierne vybočené, obdĺžnikové a na tých sivých gradientoch bol posunutý text mimo gradovanej plochy. Celkovo tá stránka pôsobí takým neohrabaným dojmom.
Fred
Profil
No jseš opravdu hodně mimo. Samozřejmě vždy testuji pro IE5 atd., ale ty se pitváš se v designu stránky, který vůbec s řešením kulatých rohů nesouvisí. Takže specielně pro Tebe polopaticky http://pro.html.it/esempio/nifty/nifty1js.html .
A otázky 1/Máš tam nějaké problémy s IE4,IE5,IE5.5? - Ne, nemáš.
2/Máš tam problémy s nějakým prohlížečem? - Ne, nemáš.
3/Máš tam nějaké problémy s vypnutým js? - Ne, nemáš.
4/Máš tam kulaté rohy s dobrým prohlížečem a zapnutým js? - Ano, máš.
5/Je ta stránka rychlá? - Ano, je.
6/Jsou tam použité obrázky na kulaté rohy? - Ne, nejsou.
7/Je tam hromada kódu navíc, který likviduje sémantiku stránky? - Ne, není.
8/Jde ta stránka používat s vypnutými styly? - Ano, jde.
9/Jde ta stránka používat s vypnutými obrázky? - Ano, jde.

Takže sakra fakt nevím o co ti jde.
bojars
Profil
Fred: tak toto bolo naozaj husté, už mi naozaj o nič nejde. Myslel som, že ide o stránku: http://pro.html.it/esempio/nifty/nifty8js.html, kde v IE5.5. neboli, vyzeralo to takto:

screenshot

Sorry, som blb, nemal som sa vyjadrovať a ani nebudem...
bojars
Profil
Ešte http://pro.html.it/esempio/nifty/nifty1js.html:

náhľad

... a to je už naozaj všetko.
Fred
Profil
No já vím já to viděl, na tom prvním screenshotu, právě řešíš dole ten přetékající text, který nemá s kulatými rohy nic společného. A na tom druhém je vše v pořádku, dobrý prohlížeč kulaté rohy, horší prohlížeč hranaté rohy, bez jakéhokoliv omezení funkčnosti! A o to snad jde, promiň, ale ten přetékající text s tím nemá fakt nic společného. Já osobně ladím stránky tak, aby byly použitelné i v IE4 a nedělám to nejjednodušší cestou, tedy odřeznutím od stylu přes import. A pak se také samozřejmě ve slabším prohlížeči musím smířit s omezenou funkčností, či chudším vzhledem. Kdybych chtěl docílit všude stejný vzhled, který je samozřejmě podružná záležitost vůči obsahu a jeho správnému strukturování (tedy sémantice) , budu mrskat weby v tabulkách.
Que
Profil *
No tedy pánove to vypada jako velmivelmi sikovny napad ! respect...!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0