Autor Zpráva
Keilew
Profil
Mám seznam ul-li a na konci každé položky chci, aby se mi při verzi se stylama objevilo svislítko "|". Se stylama mám položky jako plaváčky, takže svislítko je dělítkem mezi nima. Ale když uživatel vypne styly, dostane seznam klasický, tedy s blokovýma položkama, a tam to svislítko nechci... jak na to? Napadlo mě :before, :after a content, ale MSIE6... nedá se to nějak řešit?
Dero
Profil
border-right?
Plaváček
Profil
background-image?
Keilew
Profil
Ale to budu muset mít tak jako tak označený poslední prvek nějakou třídou, aby za ním to svislítko nebylo...
Funguje v CSS :first-child?
Dero
Profil
Ale to budu muset mít tak jako tak označený poslední prvek nějakou třídou, aby za ním to svislítko nebylo...

overflow: hidden pro obalový prvek a o málo menší šířka udělají své

Jinak pseudotřída :first-child nefunguje v IE6. Můžeš ale zkusit :first-line na seznam.
Keilew
Profil
Dero

díky, vyzkouším to...
Keilew
Profil
Tak potíž bude v tom, že když to plácnu na pozadí, tak se mi to vlastně nezvětšuje při zvětšování textu. No a border nemůžu použít, když mám nastavený trochu větši padding - to zas vypadá ošlivě...
koudi
Profil
Tak potíž bude v tom, že když to plácnu na pozadí, tak se mi to vlastně nezvětšuje při zvětšování textu
To záleži na tom, jak to děláš. Používáš repeat?
Keilew
Profil
Kdyby použil repeat-y, tak se mi to zase rozleze odshora dolů, jak ten border...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0