Autor Zpráva
Greegus
Profil *
mam dva kontajnery, jeden umiestneny v druhom, ten vnutorny ma nastaveny parameter float:right ...
moj problem: vnutorny kontajner (s float) teraz "nenafukuje" ten matersky, teda nerozsiri jeho vysku o tu svoju a preteka cez jeho okraj. ako to vyriesit?
halucinuje sa mi nieco o pouziti clean:both, ale skratka nemam na to know-how :(
sry ak floodujem ale nepodarilo sa mi to tu najst. vdaka
habendorf
Profil
clean:both

clear:both;
Greegus
Profil *
:) sry... uz som to vyriesil...
pre ostatnych: staci dat na koniec materskeho kontajneru nejaky objekt s clearom a faxci to...
JirkaC
Profil *
clear:both neni potreba. Na co tam davat nejaky objekt navic? Staci dat materskemu prvku nejakou sirku a zaroven nastavit overflow na hidden.

BTW tohle reseni je na webech (alespon ceskych) videt porad malo a ja se ptam, proc? Zatim jsem se nesetkal s prohlizecem, ktery by to nezvladnul. Mate s tim nejake zkusenosti?
Railbot
Profil
JirkaC
Protože to není tak rozšířené a známé. A čachrovat s overflow není zrovna dobrý nápad při složitější konstrukcích. Zlatý cleaner. Funguje naprosto všude, tak proč to nepoužívat.
Dero
Profil
clear:both neni potreba. Na co tam davat nejaky objekt navic? Staci dat materskemu prvku nejakou sirku a zaroven nastavit overflow na hidden.

Já tohleto řešení Petera-Paula Kocha taky znám, ale můžeš mi vysvětlit, proč to funguje? Resp. jakou to má oporu ve specifikaci CSS? Samoclearovací prvky se dají dělat několika různými způsoby, ale žádný z nich, IMHO, není tak geniální, abys mohl říct: "Ano, tohle bude fungovat i v budoucích verzích prohlížečů."
JirkaC
Profil *
Jakepak cachrovani? Jakepak opory v CSS? Toto reseni s uspechem pouzivam a pokud mi nekdo ukaze priklad, ze to nefunguje, tak k tomu budu pristupovat jinak. Chtel jsem akorat navrhnout alternativu k clearovani pomoci nadbytecneho elementu, nic vic.

není tak geniální, abys mohl říct: "Ano, tohle bude fungovat i v budoucích verzích prohlížečů."

Mluvis o css hackach? :-)
Dero
Profil
Toto reseni s uspechem pouzivam a pokud mi nekdo ukaze priklad, ze to nefunguje, tak k tomu budu pristupovat jinak.

Pokud to přestane fungovat například v Opeře 10, budeš přepisovat všechny své weby?
JirkaC
Profil *
Pokud to prestane fungovat treba ve firefoxu 58, tak prepisu vsechny sve weby.
Dero
Profil
Pokud to prestane fungovat treba ve firefoxu 58, tak prepisu vsechny sve weby.

Proč ta ironická nadsázka? Opera 10 je příští verze onoho prohlížeče. Svoji poznámku jsem myslel dobře.
JirkaC
Profil *
Mas nejake signaly, ze by to nemuselo fungovat? Take to myslim dobre :)
Dero
Profil
Mas nejake signaly, ze by to nemuselo fungovat? Take to myslim dobre :)

To je přece nesmyslná otázka. Máš nějaké podklady, proč by to vůbec mělo fungovat?
JirkaC
Profil *
Pravdepodobnost, ze zrovna tuhle vlastnost Opera 10 mit nebude je IMHO mala. Ale bude lepsi, kdyz si pockame, ne?
Dero
Profil
Pravdepodobnost, ze zrovna tuhle vlastnost Opera 10 mit nebude je IMHO mala.

S tím souhlasím, uváděl jsem ji jako hypotetický příklad, vůbec si nemyslím, že by to i nadále nefungovalo. Vyhýbáš se však odpovědi na moji otázku: Která část specifikace CSS Tě vede k domnění, že by nastavení overflow: hidden pro obalující prvek plovoucího boxu mělo mít za efekt ukončení obalovacího boxu až za plovoucími objekty?

Neříkám, že to nemáš používat, spíš mne zarazila Tvoje jistota, že se tak budou chovat i všechny prohlížeče, které ještě nebyly ani napsány.
JirkaC
Profil *
Priznam se, ze opravdu netusim, proc tomu tak je. Ale popravde, neni to neco, bez ceho bych nemohl kodovat. Neznam podrobne specifikace css, ani je teoreticky nestuduju. Zabyvam se pouze praktickym pouzitim, protoze me to zivi.

Ale koneckoncu odpoved na tvoji otazku by me vlastne zajimala :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dera:
Resp. jakou to má oporu ve specifikaci CSS?
Je skvělý pocit ten svět teorie znát, ale žít v něm nejde.

Když se blíže podíváš na dosavadní CSS specifikace, vyjde ti, že se můžeš nadčasově spoléhat pouze na část z věcí, které jsou povinné. Různé vlastnosti se ovlivňují, existuje tam tolik vzájemných vazeb a tolik výjimek, že často nevíš, jestli ti vyhovující prohlížeč dodržující jinou verzi specifikace nesrazí vaz. Mrkni třeba na display: inline-block — kdo tu hodnotu nezná, ten ji ignoruje a rázem se řídí úplně jinými pravidly.

Samoclearovací prvky se dají dělat několika různými způsoby
Tady vyjmenovávají tři. Druhý v pořadí zaručeně nefunguje v Mozille.

Jakou oporu ve specifikaci má oblíbený čistič <br style="clear: both">?
Dero
Profil
Jakou oporu ve specifikaci má oblíbený čistič <br style="clear: both">?

Samozřejmě žádnou, BR není blokový element.

Jinak v Tvé reakci nevidím rozpor ani nic, nač bych musel reagovat. Můj přístup ke kaskádovým stylům je velice uvolněný, což Ty asi víš. Diskusi s JirkouC jsem zapředl jen z toho důvodu, abych ho upozornil na možnou stinnou stránku jeho přístupu.
habendorf
Profil
Mrkni třeba na display: inline-block — kdo tu hodnotu nezná, ten ji ignoruje a rázem se řídí úplně jinými pravidly.

Já třeba inline-block zásadně nepoužívám a žiju docela dobře. Jen musím neustále poslouchat od peti, že neumím floatovat :o))
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dera:
Samozřejmě žádnou, BR není blokový element.
Pro (ne)pořádek: Nejnovější CSS doporučení říká, že clear platí na všech elementech :-)

Jinak v Tvé reakci nevidím rozpor ani nic, nač bych musel reagovat.
Je v ní docela jednoznačná odpověď na tvoji tučnou otázku. Když ses ji snažil vypáčit z JirkyC, tos ho jen zkoušel?
Dero
Profil
Pro (ne)pořádek: Nejnovější CSS doporučení říká, že clear platí na všech elementech :-)

To už opravdu děláš jen nepořádek, Chamurappi. Tebe to baví? (s úsměvem)

Je v ní docela jednoznačná odpověď na tvoji tučnou otázku. Když ses ji snažil vypáčit z JirkyC, tos ho jen zkoušel?

Nezkoušel jsem ho. Spíš jsem mu chtěl naznačit jiný možný pohled na problematiku. A tahle otázka k tomu byla dobrým prostředkem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dera:
Tebe to baví?
Ano prosím, já jsem totiž šÝlený.

Spíš jsem mu chtěl naznačit jiný možný pohled na problematiku
Tomu nerozumím. Proč ses ho ptal na oporu v CSS specifikaci, když v ní je ten stav jasně definovaný a podporuje jeho pohled? Bude-li Opera 10 a Firefox 58 respektovat návrh CSS 2.1, tak přeci nemá problém. Jasně, že se stoprocentně nemůže spoléhat na nic. Ale v tomhle rozhovoru by měl JirkaC říkat „je to ve specifikaci“ a ty bys mu měl oponovat „to je jedno“. Takhle je to úplně špatně, z toho by jeden zešÝlel...
JirkaC
Profil *
Panove... clovek se vyspi a hned tu vidi tohle :) Puvodne jsem preci jen navrhnoval alternativni reseni, nic vic. Ano, nevedel jsem, proc to tak funguje a moc jasne mi to neni ani ted. Nesetkal jsem se vsak s pripadem, kdy bych ho nemohl pouzit a kdy by nefungovalo. Je na Vas, zda to vyzkousite a zda to budete pouzivat. Budu rad, kdyz se podelite i o sve zkusenosti, pripadne sdelite, kde toto reseni neni funkcni. S pozdravem Tvá Máňa :)
Bobulka bambulka
Profil *
Dero: Osobně na to mám stejný názor - je to zvláštní konstrukce, která jednou nemusí fungovat.

Chamurappi:
Pro (ne)pořádek: Nejnovější CSS doporučení říká, že clear platí na všech elementech :-)

To ovšem nemění nic na tom, že tvůj příklad: <br style="clear: both"> nebude v prohlížečích ještě dlouho fungovat. :o)
habendorf
Profil
To ovšem nemění nic na tom, že tvůj příklad: <br style="clear: both"> nebude v prohlížečích ještě dlouho fungovat. :o)

Zajímavé na tom ovšem je, že to dávno funguje :o)
Bobulka bambulka
Profil *
habendorf: Ovšem zajimá také je, že se Bambulka překoukl. Toto nefunguje <hr style="clear: both"> . :o)
Railbot
Profil
Bobulka bambulka
Vážně? Od kdy?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0