« 1 2 »
Autor Zpráva
Birkof
Profil
Zdravíčko, mám spíše takovou filozofickou otázku. Pro které prohlížeče stylujete stránky? Já se snažím dělat pro IE, Firefox i Mozillu, ale dost mě to rozčiluje, protože Mozilla podporuje spoustu zajímavých stylů, ale jsou vzhledem k nekompatibilitě nepoužitelné. Stejně tak podpora JavaScriptu mě vytáčí do nepříčetnosti viz outerHTML.
YoSarin
Profil
Většinou to po sobě kontroluju ve FF, Opeře a občas i v IE a Konqueroru.
Zdeněk Košťál
Profil
Svatá trojka (IE, FF, Opera) + hodně dalších prohlížečů které mám v počítači, mělo by to všude vypadat přijatelně. Ale pokud se to ve svaté trojce zobrazí stejně, tak jinde obvykle také.
Dero
Profil
Birkof: Neladím pro prohlížeče, ladím pro jádra.

Trident III, IV, V; Gecko; Presto; KHTML - WebCore; iCab
Railbot
Profil
Já ladím pro uživatele. Kdo je víc? :)
Birkof
Profil
JJ, ladit pro uživatele, wo tom to je ;-) Snažíte se o kompatibilitu nebo využíváte to nejlepší z každého jádra, i když to znamená, že na jiném jádře ty stránky budou vypadat jinak?
mukis
Profil
Asi stejně, jako ostatní- Opera, FF, ie.
Keilew
Profil
Já ladím pro IE6/7. Pro ostatní jen kóduju.
Manq
Profil
Keilew
hezky řečeno,

já Opera, FF, IE6/7, občas Konqueror
Fantomas
Profil *
Tak já se taky přidám. U mě je to v pořadí FF, IE6/7, Opera.
petrnson
Profil *
Já zase prvně FF a potom IE.
Ivo..
Profil *
Pouze v IE6, nema smysl v necem jinem, kdyz moje stranky otviraji jen s IE6... no jeste se na ne divaji z mobilu, ale tam maj taky IE, ktery je podobny sestce..
Dero
Profil
Pouze v IE6, nema smysl v necem jinem, kdyz moje stranky otviraji jen s IE6... no jeste se na ne divaji z mobilu, ale tam maj taky IE, ktery je podobny sestce..

Tenhle názor není myšlen vážně, že ne?
Birkof
Profil
Pouze v IE6, nema smysl v necem jinem, kdyz moje stranky otviraji jen s IE6... no jeste se na ne divaji z mobilu, ale tam maj taky IE, ktery je podobny sestce..

To jseš dost velkej drsňák. Nedávno jsem v práci přepsal naše intranetové stránky po mém předchůdci tak, že chodí na IE, FF i OP a ješte v den spuštění stránek mi několik lidí poděkovalo, že konečně můžou používat něco jiného než IE. Konec konců IE je dle mého názoru velmi špatný prohlížeč.
MiSHAK
Profil
Nejdřív pro Operu, pak opravuji zobrazovací chyby nejvíce IE a občas FF.
Knopi
Profil
Birko:f IE je náhodou velmi kulantní prohlížeč. :o)
Zahon
Profil
Birkof
FF, IE 5.5,6,7 (jsem tu sakra jedinej kdo styluje pro tu starou herku? :) - teda asi až na Dera, v názvech jader se nevyznám. Ocenil bych ale nějaký odkaz pro vzdělání (Dero, pěkně prosím :)), Opera (většinou jen zkouknu), občas Konqueror.
yderf
Profil
Zahon
www.google.com ;-) prípadne (aj tak to bude pravdepodobne prvý odkaz) wikipedia ( http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_layout_engines )
quinux
Profil
Hned při tvorbě testuju v IE 6 a Firefoxu. Průběžně pak kontroluji v dalších náhodně zvolených prohlížečích. Nakonec vše zkontroluji v IE 5.01, 5.5 (v 5.01 odstraním nejzávažnější chyby, ale většinou je vše v poho), pak Opera (poslední) a kontroluji 8.5, 8.0, 7.53 (ale tady moc neřeším), pak příjde na řadu mozilla 1.6 a k-meleon 0.9 (pokud se nepletu měl by mít jádro stejné s firefoxem 1.5) no a nakonec Safari ;o)
Madenio
Profil
Podla zastupenia u pouzivatelov:

IE - 60%
FF - 30%
Misc - 10%

Pokial niekto nestyluje podla toho co maju uzivatelia (kategoricke ignorovanie IE a vecne nadavanie na nho), tak nepise web pre uzivatelov, ale pre svoj komplex.
Birkof
Profil
To Madenio: Osobně se setkávám s tím, že stránky a to i velkých firem fungují korektně jen na IE.

Co se týče verzí prohlížečů, tak styluju hlavně pro ty aktuální, protože stylovat pro IE 5 mi příjde jako ztráta času. Prohlížeče jsou zdarma, takže neberu to, že si někdo není schopný nainstalovat novější prohlížeč.
Str4wberry
Profil
Stránky primárně ladím v Opeře (poslední verze), protože je to nejrychlejší. Potom současně ve FF2 a IE7. Nakonec v IE6 a to pak začíná největší zábava :)
quinux
Profil
Birkof
Prohlížeče jsou zdarma, takže neberu to, že si někdo není schopný nainstalovat novější prohlížeč.
On schopný může být, ale administrátor firemní sítě nemusí instalaci vůbec povolit. třeba kvůli toho, že intranet v ničem jiném než IE 5 neběží.
Madenio
Profil
Treba ladit pre IE 6 ale uz aj pre IE7 (vacsina ludi bude upgradeovat) a pre FF - vela ludi migruje na lisku. Opera ako doplnok - nezvykne robit nejake extra problemy
Birkof
Profil
quinux

To jo to máš pravdu, admini jsou občas hodně vypatlaný. Nedávno mi táta říkal, že jeden admin na jedné elektrárně myslím, že to bylo v Kolíně, na noc vypíná počítačovou síť a lidi co chodí na noční nemůžou pracovat s počítačema. Navíc osobně znám pár adminů, kteří jsou na tom se znalostma hůř než BFUčka. Nicméně když se vše bude dělat kompatibilní až do roku kdy vynalezli žárovku, tak nikdy nedonutíme usery používat nové prohlížeče.
Knopi
Profil
Zahon: Traduje se, že IE 5, 5.5 jsou už mrtvé prohlížeče. Ale jeden můj web třeba navštěvuje pravidelně 5-10 lidí z těchto stařičkých verzí, takže někdy se vyladění také pro ně vyplatí. Takže nejseš jediný. :)
Railbot
Profil
To je potom otázka jestli se to ladit vyplatí. Na komerčním projektu, který navšťěvují statisíce lidí se pro nějakou stovku lidí s IE 5/5.5 nevyplatí dělat téměř nic. Ale pokud 5-10 lidí dělá polovišku návštěv webu, tak potom určitě ano :)) Jinak je fakt, že používaje prehistorický prohlížeč musím počítat s tím, že se mi stránky zkrátka nebudou zobrazovat perfektně. Otázkou však je, jestli to jejich uživatelé vědí, jestli jim někdo řekl, že existuje jejich rpohlížeč už o dvě verze vyšší :)
Madenio
Profil
Myslim si, ze z hladiska buducnosti sa na system a programy, ktorym uz davno skoncil support a pod. je zcela zbytocne nieco upravovat a ladit.
jojoj
Profil *
Podla zastupenia u pouzivatelov:

IE - 60%
FF - 30%
Misc - 10%

Pokial niekto nestyluje podla toho co maju uzivatelia (kategoricke ignorovanie IE a vecne nadavanie na nho), tak nepise web pre uzivatelov, ale pre svoj komplex.


Súhlasím
Davex
Profil
Birkof
Prohlížeče jsou zdarma, takže neberu to, že si někdo není schopný nainstalovat novější prohlížeč.
Většina uživatelů vůbec netuší co je to Internet Explorer a už vůbec ne, že existuje víc verzí a bezpečnostní opravy. Dokonce ani netuší, že by mohli k procházení webu používat něco jiného, než to modré e. Kdysi jim to takto někdo prodal a oni to jenom spokojeně používají.

To jo to máš pravdu, admini jsou občas hodně vypatlaný
Ve velkých firmách nerozhoduje o instalovaných aplikacích nějaký "taky administrátor", ale je to určeno jednotně pro celou společnost.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0