« 1 2
Autor Zpráva
Birkof
Profil
Davex
Pracuju v jednom z největších českých podniků a máme povoleno používat různé prohlížeče, takže o tom co kde a kdo může používat se dá pouze spekulovat.

Ano useři jsou lamy, ale promiň mi jednu věc, a to tu, že tím, že budeš podporovat historické prohlížeče, ničemu nepomůžeš. Připomíná mi to tu situaci, kdy jsem napsal stránky pro náš intranet, pro evidenci zakázek a i když jsem se snažil ty stránky udělat co nejvíc user friendly (a upravil je podle připomínek uživatelů), tak se objevilo několik jedinců, kteří by chtěli, aby ty stránky uměli pomalu věštit. Stylovat pro různé prohlížeče ano, ale ne pro historické (viz. IE5), to ať se na mě nikdo nezlobí.

BTW: když už se tady bavíme o stylování, vzpomenete si taky někdy na postižené lidi?
Davex
Profil
Těch pár úprav pro IE5 (většinou jen oprava box modelu + sem tam něco) už není žádný problém. Vychytání broučků v IE6 zabere mnohem více času.
quinux
Profil
Birkof
Pracuju v jednom z největších českých podniků a máme povoleno používat různé prohlížeče, takže o tom co kde a kdo může používat se dá pouze spekulovat.
IMHO nikdo netvrdí, že všechny velké podniky mají striktně zakázáno instalovat jiné prohlížeče. Ale opravdu tomu tak v některých podnicích/úřadech je. A nemusí to být jen proto, že si chtěl admin ušetřit práci s řešením případných problémů, ale prostě přijde nařízení shora a admin s tím nic nenadělá.


Ano useři jsou lamy, ale promiň mi jednu věc, a to tu, že tím, že budeš podporovat historické prohlížeče, ničemu nepomůžeš.
Čemu chceš pomáhat? Fakt, že budeš podporovat jen nejnovější verze prohlížečů taky ničemu nepomůže, ale zcela jistě uškodí tobě.


BTW: když už se tady bavíme o stylování, vzpomenete si taky někdy na postižené lidi?
Tady si začínáš trochu odporovat. Pokud zmiňuješ handicapované uživatele, tak musíš zmínit, že web v takovém případě musí být zobrazitelný na co nejširším spektru zobrazovacích zařízení, což ale neznamená jen PC, PDA, mobily, ale i různé verze prohlížečů. On totiž handicapovaný uživatel nemusí být nutně fyzicky či mentálně postižený, ale může to být mladý zdravý člověk, kterému v sobotu večer vyhořel comp a on nutně ten net potřebuje. Takže vytáhne ze skříně staré pentium, na kterém je rád, že mu jede právě to IE5. ;o)

Ono stylovat pro starší verze resp. IE 5 neznamená, že ten web musí vypadat totožně jako v IE 7, ale musí být použitelný a čitelný i za cenu zhoršení komfortu.
peteo
Profil
Problémvidím v tom, že prehliadače inakhodnotia užívatelia, inak autori stránok.

Osobná skúsennosť:

návštevníci mojich stránok sú 90% IE, 5% Opera, 3% FF a zvyšok ostatní.

Osobne sa priznávam, že to, čo nastylujem pre IE, beží skoro na 100% v Opere, FF sa mne osobne nepáči (ale to neznamená že sa nesnažím stylovať aj pre neho; ale nejde mi to, nemám toľko času, aby som večne skúšal ;- ) )

Treba si uvedomiť, že množstvo užívateľov si nechá prehliadač, ktorý dostane pri kúpe, resp. inštalácii, a to je drtivo IE.
Lexter
Profil
No já nestyluju pro žádný prohlížeč :).

Jinak co udělám pro operu, mi většinou fachá i ve firefoxu a jsem rád, když se to v ie dá aspoň používat :D.
Madenio
Profil
Zase to nerozvadzajme do extremov, lebo sa dostaneme k stylovaniu pre Lynx...
Petr Tichý
Profil
Madenio
Stylování pro Lynx? To je prosimtě co?
Madenio
Profil
Petr Tichy
to bolo ironicky...
Birkof
Profil
quinux
Za handicapované lidi považuju opravdu handicapované lidi, né týpka kterému vyhnilo pécéčko ;-) a rozhodně si neodporuju, protože to byla jen otázka a ne konstatování, že to dělám.
quinux
Profil
Birkof
Za handicapované lidi považuju opravdu handicapované lidi, né týpka kterému vyhnilo pécéčko
A to je právě chyba. Handicapovaný uživatel internetu není jen člověk s fyzickým omezením. Asi bys o tom měl něco přečíst ;o)
Drtič Sanic 3000
Profil *
Davex 2x

Internet Explorer 7 27%
Opera 9 36%
FireFox 2 37%
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0