Autor Zpráva
vejvik
Profil
Mám jeden netradiční dotaz. Jak vytvořit nejlepší layout, mám na mysli jakou použít technologii atp. Především mě zajímají výhody a nevýhody css a tabulek (rámce považuji za definitivně out). Já osobně bych řekl, že nejlepší je pozicování pomocí CSS, ale nejraději používám kombinaci CSS a tabulek (stránku jako celek pozicuji v CSS, obsahovou část pak pomocí tabulek). Zajímalo by mě jaké má toto řešení výhody a nevýhody??

Díky za odpovědi
Zdeněk Košťál
Profil
Tabulky jsou také definitivně out. Nepozicuj, tabulky vůbec nepoužívej. (Tedy na layout myslím.) Místo toho dej raději pár divů a vhodně je nastyluj. Zbytek doplní někdo kdo má ještě sil psát :-).
Miloš
Profil
Tabulky jsou za tímto oučelem dnes už opravdu zbytené.
Ostylované HTML je čistší řešení, protože nemíchá několik prostředků k dosažení jednoho cíle. Takovou stránku můžeš přestylovat do zcela odlišné podoby, aniž bys musel sáhnout do HTML kódu, což mohou tabulky komplikovat.

http://css.interval.cz/layouty/
vejvik
Profil
Používám tabulky jen u obsahových částí (v podstatě to není layout)... Přijde mi to rychlejší a jednodušší (především to vypadá všude stejně) a nevím o žádném důvodu proč tam dávat divy....
Miloš
Profil
vejvik
Přijde mi to rychlejší a jednodušší (především to vypadá všude stejně)
Ale když to budeš chtít přestylovat do jiné podoby, můžou ti z toho vypadat za bezesných nocí vlasy.
Mimoto si přečti něco o sémantice.
vejvik
Profil
To je pravda z tohodle pohledu jsem nad tím nepřemýšlel...
LuluSkr
Profil
A my bychom nechtěli aby ti vypadaly vlasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0