Autor Zpráva
doktor.pk
Profil *
Všechny zdravím...

mám tu takové dva menší problémy s webem co právě vytvářím http://nohejbal.icq-pool.cz (nelekejte se, adresa je jen pro mne :) a web ostatně také :) )


Kdyz si tento web otevřete v IE7 tak chyba je vidět na první pohled, v pravém menu lítá text s termínem zápasu uplně mimo a ne a ne se pohnout na své místo, kód css vypadá takto:

.match-bottom{float:right;width:330px;height:22px;position: absolute;top:459px;text-decoration:none;font-weight:bold;}
*html .match-bottom{position: absolute;top:465px; margin-left:-165px;}


Druhý můj problém je v IE6. Když najedete myší na hlavní menu, které je tvořené z fotografií tak se šedivá fotka nezmění na barevnou :( v každé prohlížeči to funguje i v IE7, ale ne v IE6. Může mi někdo pomoci? Ukázka kódu je zde:

.menu_home {background: url(design/menu-home.jpg) no-repeat;width:127px;height:87px;float:left;margin:1px;}
.menu_home :hover {background: url(design/menu-home-hover.jpg) no-repeat;width:127px;height:87px;float:left;margin:1px;}

díky moc za vaše názory a rady
Manq
Profil
doktor.pk
1. Nechápu, proč to pozicuješ absolutně. IMHO je to k ničemu. Udělej to pomocí seznamu - <ul><li>...</li>...</ul>
doktor.pk
Profil *
absolutne? protože když se mi pak změní nad tím název týmu a bude na dvě řádky, tak se mi termín pokaždé posunul o tu řádku níže... proto jsem to vyřešil takto...
doktor.pk
Profil *
lidi, fakt nikdo mi nedokáže poradit k tomu mému druhemu dotazu? pls
doktor.pk
Profil *
lidi, fakt nikdo mi nedokáže poradit k tomu mému druhemu dotazu? pls
gyoja
Profil
a.menu_home:hover
Petr Tichý
Profil
Protože IE6 umí hover jen na odkazy. Ty tam zbytečně cpeš divy. Ono to jde i obejít, že poté IE6 hoveruje i ostatní prvky. Ovšem v tomto případě vyhoď <div>y, třídy napiš k odkazům a k definici přidej display: block;
doktor.pk
Profil *
to Petr Tichý: diky za radu, ale abych řekl pravdu tak nevím jak to mám udělat bez divů... nejsem v css žadnej ostřílenej pardál, je to vlastně první tak trošku můj slušnej web :)
gyoja
Profil
V HTML stačí:
<menu>

<li><a href="/home">HOME</a></li>
<li><a href="/team" title="team" class="team">TÝM</a></li>
<li><a href="/galerie" title="galerie" class="galerie">GALERIE</a></li>
<li><a href="/historie" title="historie" class="historie">HISTORIE</a></li>
<li><a href="/op-rokycany" title="op-rokycany" class="home">OP ROKYCANY</a></li>
<li><a href="/forum" title="forum" class="nohejbal">FÓRUM</a></li>
</menu>

--------------------------------
menu {}

menu li {}
menu li a {}
menu li a:hover {}

V XHTML by to bylo:
<ul id="menu">

<li><a href="/home">HOME</a></li>
<li><a href="/team" title="team" class="team">TÝM</a></li>
<li><a href="/galerie" title="galerie" class="galerie">GALERIE</a></li>
<li><a href="/historie" title="historie" class="historie">HISTORIE</a></li>
<li><a href="/op-rokycany" title="op-rokycany" class="home">OP ROKYCANY</a></li>
<li><a href="/forum" title="forum" class="nohejbal">FÓRUM</a></li>
</ul>

-----------------------------
#menu {}

#menu li {}
#menu li a {}
#menu li a:hover {}

Každopádně položkám <li> bude třeba nastavit display: block a také list-style-type:none;.
Každý tag, kterému nastavíte v css display: block; se bude chovat jako <div>. Takže je zbytečné dělat tohle:
<div class="news-title">

<h1>Slovo úvodem</h1>
</div>

Stačí:
<h1 class="news-title">Slovo úvodem</h1>

Doufám, že to jako příklad stačí.
doktor.pk
Profil *
waw...
paráda chlape! diky moc, ono to funguje... už jen to poladit a je to....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0