21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
phootchice
Rád bych zadal pro každé slovo v textu styl, který by dokázal přinutit prohlížeč zobrazovat první písmena např. o dva pixely větší než jsou následující.Přičemž všechna písmena v textu jsou velká.Díky!
Fred
Nejsem si moc jistý jak je to v IE s podporou pseudotřídy first-letter http://www.w3.org/TR/REC-CSS2/selector.html#first-letter , http://www.depiction.net/?id=cssfirstletter
Acci
Nejsem si moc jistý jak je to v IE s podporou pseudotřídy first-letter
Kupodivu dobře, funguje již od IE 5.5

Spiš si dej pozor na bug Firefoxu
ax123
Popripade dat prvni pismeno do <span> a v css mu prisoudit vetsi velikost
Acci
Popripade dat prvni pismeno do <span> a v css mu prisoudit vetsi velikost
Proč? Kvůli IE5? first-letter je jediné správné řešení tohoto problému
ax123
Třeba kvůli IE5 mám ji doma a jiná možnost jak udělat první písmeno velké mě nenapadla, ale funguje to dobře a všude.
Petra
Já to teda moc nepochopila. Jak se to udělá pomocí first-letter? first-letter definuje vlastnosti prvního písmene textu, ne prvního písmene každého slova textu, resp. blokového elementu. Nebo ne? Jak se to s tím teda dělá?
Plaváček
No.. v CSS k tomu existuje jedna možnost:

font-variant:small-caps;

což vlastně vyrobí kapitálky.. čili všechna písmena budou velká a první písmeno každého slova o nějaký ten pixel vyšší. Možná že tohle přesně tazatel hledá, ale jistej si nejsem.
Petra
Jenže jenom když všechna první písmena slov budou ve "zdrojovém textu" velká (a ostatní nebudou velká a nebudou tam čísla a vykřičníky apod.), to už je skoro jako psát ty <span>y.

Já bych tohle teda řešila prohlášením, že jiná všechna první písmenka budou působit rušivě a proto to nedělat :-)
Plaváček
Tak tenhle příspěvek jsem moc nepochopil :) Při použití vlastnosti font-variant je šumafuk, jaké písmo je ve zdrojovém kodu.
Petra
No ... já nevim ... jsem zmatena :-) Ale přece když napíšu třeba "Nějaký krátký texT" a dám tomu font-variant:small-caps, tak mi z toho vyleze (uvažujme že následující malá písmena jsou ty menší velká) "Nějaký krátký TexT", tj. úplně stejně, akorát budou všechna písmena velká, a ty původní velká ještě větší velká. Ale určitě z toho nevyleze "Nějaký Krátký Text". Ne?

Teď se patrně teda nepochopíme znovu, když nevím, jak se kterým těm malým velkým kapitálkám říká :-)
phootchice
Díky, Plaváčku, je to přesně, co jsem potřeboval. Jsi třída :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0