Autor Zpráva
Luky
Profil *
Relativně pozicované prvky v divu s overflow:auto se při posunu obsahu chovají jako by měly position:fixed (kterou paradoxně IE vůbec nezná).
Neví někdo co s tím?

Ukázka

Předem díky.
Yuhů
Profil
Moc hezké. Tohle neznám. Chyba se projevuje v Internet Exploreru 6 se striktním doctype. Zatím nevím, co s tím. Třeba někoho něco napadne. Dovolil jsem si kód zkoncentrovat do minimální podoby, ve kterém se ještě bug projevuje:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN">
<html>
<head>
<title>IE bug s jako-fixní pozicí</title>

<style>
#content{
width: 330px;
height: 100px;
overflow: auto;
}
.frame-title{
position: relative;
}
</style>

</head>

<body>
<div id="content">
<h2 class="frame-title">Stojí na místě</h2>
<p>Běžný následující text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Nullam augue. Maecenas pharetra ultrices tellus. Nunc pretium, odio quis vestibulum pretium, augue mauris iaculis lectus, a placerat nibh ipsum at est. Donec venenatis mi.</p>

</div>
</body>
</html>
Honza Hučín
Profil
No jo, už o tom někdo psal v kladném smyslu jako o triku, jak udělat position:fixed i v IE :-)
http://web.tampabay.rr.com/bmerkey/examples/body-disconnect.html
Yuhů
Profil
díky, použiju to v nějakém příkladu
Anonymní
Profil *
Stačí pridať pred
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN">

hlavičku xml:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
Leo
Profil
Cimz se IE prepne do quirk modu, Yuhu uz psal, ze se to projevuje jen ve striktnim, Leo
lukas2
Profil *
kdyby to nekdo potreboval, tak nejlepe mi funguje tohle (scrollovani koleckem v mozille apod): http://tagsoup.com/-dev/null-/css/fixed/
me2d09
Profil *
Tak tato chyba se vyskytuje i v IE70, pokud by pro někoho byla nežádoucí (a chtěl používat striktní mód), tak na stránkách WebDeveloper.com jsem nasel řešení tohoto problému.
Stačí rodičovskému prvku (v Yuhůově příkladu #content) nastavit také position: relative. Pak již vše funguje dle W3 a text není fixed.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0