Autor Zpráva
Johny Beach
Profil *
Ahoj, potřeboval bych se zeptat na jednu věc. Jelikož jsem osoba dost citliva na design a nemuzu snest aby moje stranky hyzdily ty neskutecne fadni zakladni fonty, zacal jsem se pidit po reseni. Nelezl jsem zdanlive spasne.... Vlastnost CSS2 @font-face se souborem pisma ve formatu .eot ( http://www.jakpsatweb.cz/css/css-eot-weft-font.html ) --- Jenze to podporuje pouze IE!! Jak je neco takoveho mozne..... Mam rad Firefox a Operu.... Ale maji porad "plnou h*bu" reci o stadartech... a ted udelaji tohle?? (Rozhodne to neni blbost jak se to nekdo snazi odbyt) -- Potreboval bych se zeptat jesli neexistuje nejake reseni... jak pouzit font na strance i kdyz ho uzivatel nema, ktere by fungovalo i ve Firefoxu.... (nejlip i Opera). Prece musi existovat nejake reseni! (Doufam ze existuje i jina moznost nez to generovat jako obrazek pres PHP). Vim ze je nepripustne otravovat uzivatele exotickymi fonty... (Musi se vybirat s citem) Ale stejne, mozna i horsi je aby se musel divat porad na ty obycejne!! Moc prosim o radu.... Preci to musi nejak jit.... -- Moc diky za kazdou radu
Johny Beach
Profil *
sr... tak jsem se docet ze @font-face uz soucasti oficialni specifikace neni.... -- No ale prece nemuzou tuhle problematiku jen tak prehlizet... takovy problem musi preci resit plno lidi... a urcite to musi jit jinak nez Flashem atd... (jinak flash je good ale ne na dlouhy texty) musi existovat reseni... na takovej big problem.... -- Prosim prosim poradit!! :-D Diky
Lexter
Profil
Johny Beach

Nemohl bych si odpustit OT:

Ty tvoje problémy bych opravdu chtěl mít. Nejraději bych celý tvůj příspěvek ocitopval a prohlásil o něm, že je to hloupost cpát někomu celé odstavce v exotickém fontu a že tě už tu fádní standartní fotny nebaví. I kdybych věděl, tak bych ti asi neporadil. Je to hloupost.
ahojakkk
Profil *
jedině PHPkem generovat do obrázků...
dhksgdas
Profil *
OMG... ja teda uz mam radsi ve FF nastavenou Tahomu natvrdo, pac me sraly uz ty "obycejny" fonty typu comic sans...
Johny Beach
Profil *
Jee.... ja vim... me taky stve to nevkusny pouzivani...... vsemoznejch fontu..... Ale proste kdyz se dela prezentace (to je rozdil od webu, ktery ma ryze funkcni charakter).. .tak se to holt nijak delat neda.... Je to preci na autorovi stranek... on nese odpovednost a taky nesledky (mala navstevnost) za to co na nich pouzije... Odnese si to, kdyz to udela spatne. Proto nevim proc to nezustalo v CSS specifikaci... -- Prijde mi, ze ve W3C jim trosku vadi, ze internet se rozvinul hlavne diky komercnimu sektoru a s tim souvisejicim durazem na design.... -- Nechtel jsem nikoho pobourit... Ale myslim ze tohle v zadnem pripade pitomost neni.... ! Melo se to uz davno vyresit... --- A to PHP.... ovlivnovalo by to o moc vic rychlost nacitani.... ? Ted nemyslim jestli by to zatezovalo vic servr.... dejme tomu ze tam problem neni.... Ale jestli by to bylo proste VYRAZNE pomalejsi na prenos.... k uzivateli.... -- Dik
Knopi
Profil
Johny Beach: Mě nepřijde, že ty obyčejné fonty pro obsahový text jsou "OHYZDNÉ". Mě třeba naprosto vyhovují a jsem rád, že jsou. A už vůbec si nedokážu představit, kdybych měl na webu číst všelijaké příšerné fonty, které se nedají číst. To by byl pěkný chaos, to mi věř. :) Osobně si myslím, že kdyby těch písem bylo víc, dokázal by je na webu dobře využít pouze něžný TYPOGRAF, což většina lidí neumí.

Snad jen v případě nadpisů mě někdy více láká kreativita písma, ale to se dnes dá celkem dobře řešit obrázky.

Odkazy, které by ti mohli pomoci při výběru:
- http://www.dgx.cz/tools/fonts/
- http://typetester.maratz.com/
- http://interval.cz/clanky/dynamicke-nahrazovani-textu/

Takovy problem musi preci resit plno lidi... Já myslím, že mají jiné starosti. :o)
Chamurappi
Profil
Existuje spousta krásných a dobře čitelných písem. Je škoda, že neexistuje elegantní a dobře podporovaný mechanismus, jak netypické písmo dostat ke klientovi.

Reaguji na Knopiho:
A už vůbec si nedokážu představit, kdybych měl na webu číst všelijaké příšerné fonty, které se nedají číst
Kdo si chce udělat příšernou stránku, ten to zvládne i bez příšerných fontů.

Reaguji na Johnyho Beache:
tak jsem se docet ze @font-face uz soucasti oficialni specifikace neni
CSS 2.1 je stále jen návrh. Stejně jako CSS 3, kde už @font-face opět je.

Prijde mi, ze ve W3C jim trosku vadi, ze internet se rozvinul hlavne diky komercnimu sektoru a s tim souvisejicim durazem na design
Samo konsorcium spadá pod komerční sektor. Řekl bych, že není schopno zastávat takhle konzistentní názory.
Johny Beach
Profil *
Diky vsem... holt si pockam na css 3... A nejak to ted docasne vyresim... - Thx

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0