Autor Zpráva
swift
Profil *
Neviete mi niekto poradiť nejaký dobrý článok kde je dobre vysvetlené ako prejsť z PX na EM? Alebo ako to používať efektívne aby stránka, ktorá je robená čisto v EM dĺžkach sa zobrazovala dobre. POzral som v krátkosti čo bolo napísané na jakpsatweb, ale chcelo by to niečo podrobnejšie.
ďakujem
Tomáš Langer
Profil
http://pixy.cz/pixynergia/2007/o-velikosti-pisma-v-prohlizecich-zvetso vani-a-zoomovani/
swift
Profil *
No ďakujem. Už som aj niečo skúšal a funguje to. layout som robil nasledovne, že zadal som presnú veľkosť v PX písma a layout som robil už v em a ešte som zadal max width v PX, aby sa to nerozbíjalo.
Ono to funguje perfektne. Len neodvádzal som tú veľkosť od defaultnej veľkosti písma prehliadaču, lebo teoreticky môže mať užívateľ defaultné nastavenie zmenené.
Aspoň mi to tak prišlo, že by to v tom prípade mohlo byť rozbité. Len potreboval by som presne vedieť či sa mi to tým mojim spôsobom nebude u niekoho iného rozbíjať. A či sa to môže rozbíjať podľa toho druhého spôsobu čo som nepoužil, lebo sa mi zdal byť problematický.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0