Autor Zpráva
miroslav-vano
Profil *
http://data.reblog.sk/menu/
Mám taký problém s menu. Všade funguje, len v IE 6 sa mi nezobrazuje pozadie menu keď naň prídem s kurzorom. To menu fungovalo, len bol tam jeden problém, že v IE6 som musel prísť priamo na text a nie na celé tlačidlo, aby sa mi vysvietila tá položka. Tak som ten link zväčšil na celý button a teraz to funguje, že kurzorom môžem prísť kamkoľvek na tom tlačidle a ukáže sa mi kurzor ruky, len sa mi nezobrazí obrázok čo by sa mal zobraziť na pozadí.

Toto menu funguje v Opere, Firefoxe, IE 7. Nefunguje iba v IE6.
Ďakujem za pomoc
miroslav-vano
Profil *
Ešte dodám, že CSS som písal pre tento príklad do Xhtml, nie externe.
Trejpa
Profil
miroslav-vano
řádek 13: nahraď toto #menu li:hover tímto #menu li a:hover
Důvod: IE<7 nezná hover jinde, než na odkazech.

<mimo téma>
Zobraz si to bez obrázků - vtipný bílý text na bílém pozadí s bílým hoverem.
</mimo téma>
miroslav-vano
Profil *
Trejpa
To ja viem a preto som tam musel zväčšiť celý odkaz na button. Len kôli tomu zväčšeniu 12. riadok tie paddingy mi nefunguje hover v IE6.

To čo si písal, že mám zmeniť na 13. riadku, tak ono je to isté na 14. Tam boli obidve varianty už predtým. To si si nevšimol, takže problém bude inde...
Trejpa
Profil
miroslav-vano

Funkčnost - ohledně těch paddingů a klikatelnosti:
IE3 - ne (nezná styly)
IE4 - ne (vypíše pod sebe se zeleným pozadím)
IE5 - trochu (ignoruje padding u odkazu, ale použitelné)

IE 5.5, IE 6, FF2, Op9 - ano (správně, klikatelné i okolo)
(IE po kliknutí orámuje tečkovaným výběrem pouze text, ale kliká po celém "tlačítku".)


To čo si písal, že mám zmeniť na 13. riadku, tak ono je to isté na 14.
Pravda, toho jsem si nevšiml. Po otestování jsem na chybu přišel. Místo background-image použij background a mělo by to fungovat správně i v IE6.
miroslav-vano
Profil *
Ďakujem funguje to. Takáto vec by ma nikdy nenapadla :).
Toto je výsledný CSS kód:
#menu {font-size:18px; float:left; height:56px; width:100%; margin:0; padding:0; background-image:url(img/big_menu_up.jpg);}

#menu ul {list-style:none; margin:0; padding:0;}
#menu li {float:left; margin:0; padding-top:18px; padding-bottom:16px; position:relative; background-image:url(img/big_menu_up.jpg);}
#menu li a {color:#FFFFFF; text-decoration:none; padding-left:16px; padding-right:16px; padding-top:18px; padding-bottom:16px;}
#menu li a:hover {background:url(img/big_menu_hover.jpg); padding-top:18px; padding-bottom:16px;}
#menu li:hover {background-image:url(img/big_menu_hover.jpg); padding-top:18px; padding-bottom:16px;}
#menu a:link{color:#FFFFFF; text-decoration:none;}
#menu a:visited{color:#FFFFFF; text-decoration:none;}


Inak neviem ako vy, ale IE pod verziu 6 nepripisujem veľkú dôležitosť. Snažím sa aby web stránka bežala všade, ale podľa mňa XP je na trhu dosť dlho na to, aby malo aspoň 98% užívateľov IE 6. Taktiež som prestal robiť stránky pre 800 x 600. Tiež sa mi to zdá zbytočné a keď nejakú takú spravím, tak skôr preto, lebo ako 1024 by nevyzerala dobre. Ale bolo to pre mňa dosť ťažké len tak začať robiť web stránky pre 1024 x 768, lebo stále niektorý ľudia používajú malé rozlíšenie, ale s IE pod 6 som si ťažkú hlavu nerobil. Neviem, ale mal by som si?
Trejpa
Profil
miroslav-vano

Pro jaké rozlišení optimalizovat, toť věčná otázka wedesignu. Osobně za uživatele mohu říci, že ať už používám libovolné (větší než 800×600) rozlišení, tak téměř nikdy nemám viewport prohlížeče přizpůsobený velikosti plochy, ale vždy podstatně menší. Důvodem jsou (postranní) aplikace na ploše (třeba boční lišta, kalendář, komunikátor) a viděl jsem hodně uživatelů, co používají postranní lištu v prohlížeči (oblíbené, historie, RSS, rozšíření).

Sám se snažím dělat dělat layouty roztahovací a ve specifickém případě jsem dosáhl perfektního zobrazení už od 640×480 do 1600×1200 (jde o to, zda to za tu námahu stálo). Pokud má být web postaven na pevné grafice, tak bych se fixního layoutu nebál. Nyní se snažím dělat layouty pro 800×600, podle mě to ještě význam má. Nerad bych na toto téma zde rozbíhal debatu, už to bylo provětráno na mnoha místech - a stejně bez obecného výsledku.

Pokud jde o prohlížeče, tak na mnou spravovaných placených doménách je podíl nižších verzí IE za tento rok mezi 2 a 2,5%. Není to mnoho, ale jsou. Na mé návštěvnosti už jsou to více než dva unikátní návštěvníci denně a je mou snahou, aby se jim stránka aspoň nějak zobrazila (tady už netrvám na přesném dodržení layoutu). Rozhodně na ně úplně nekašlu.

Starší IE většinou používají uživatelé OS Win98, od nich mám 5 % přístupů.

Zkus si v tom menu pohrát ještě s background-color, ať se bez obrázků zobrazí aspoň něco.

Tykejme si, tady je to zvykem.
miroslav-vano
Profil *
Áno s tým menu som to vyriešil. Ako aj v iných častiach webu (na sidebare myslím to len bolo) kde som mal pozadie a vlastne po vypnutí obrázkov nebolo nič vidieť.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0