Autor Zpráva
kelibor
Profil *
Zdravím, mám vytvořené menu pro php, je to tabulka o pěti buňkách a v ni jsou odkazy. Po najetí myší se buňka obarví na světle modré pozadí a přebarví se i levý rámec a spodní rámec na jinou barvu. Funguje to naprosto perfektně, ale jen ve FF, IE všechno týkající se hover ignoruje. Přemýšlel jsem jak to vyřešit a našel jsem funkci onmouseover a onmouseout, se kterou to sice pracuje, ale IE mi dále ignoruje změnu barvy rámce a pracuje jen s pozadím.
CSS:
.tabulka td {padding-left: 1px;
border-left: solid 5px #E6ECFF;
border-bottom: solid 3px #E6ECFF;}
.tabulka td:hover {background-color: #F2F5FF;
border-left: solid 5px #809FFF;
border-bottom: solid 3px #BFCFFF;}
Zde v IE pracuje jen td a td:hover nikoli.

.nad {padding-left: 1px;
border-left: solid 5px #E6ECFF;
border-bottom: solid 3px #E6ECFF;}
.mimo {background-color: #F2F5FF;
border-left: solid 20px #809FFF;
border-bottom: solid 3px #BFCFFF;}
Zde v IE fungují jen barvy pozadí.

Nevíte někdo kde dělám chybu nebo zda-li to vůbec jde??
temistokles
Profil
Tuším má IE všeobecne problém s hoverom nad vecami inými ako A a LI. S tabuľkami je vždy problém. Môžeš skúsiť záhadnú vlastnosť behavior v CSS a šablónu .htc
kelibor
Profil *
www.klatovy.cz

Na stránkách našeho města to funguje (menu nalevo). Něco takového jsem potřeboval, akorát že oni to tady zajistili změnou pozadí a pozicováním toho řádku s odkazem.
kelibor
Profil *
Řešení je na světě, kdybyste někdo dělal něco podobného, tak upusťte od tabulek nebo seznamů ul, li. Ty opravdu IE vyhodnocuje špatně, ale atribut <a> (odkaz) může mít v CSS definovány parametry jako tabulka, rámec, padding,color atd., což jsem tedy nevěděl. Byl jsem v domnění, že u odkazu jde jen stylovat písmo, pozadí a tak, odkaz přece žádný rámec nemá :))
peta
Profil
kelibor
u dokazu jde stylovat vsechno, ale pozor, je default nastaveny jako
display:inline
- coz znamena sirka jako text, vyska jako font
A pridani ramecku v IE vede k dost neprijemnym vecem. Takze je treba pak zmenit na display:block nebo inline-block

jinak
css.interval.cz
jsou takove pekne menicka

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0