Autor Zpráva
Miky
Profil *
Zdravim mám dotaz pomocí CSS mám udělaný Hlavičku pak levej sloupec hlavní okno a patičku.A chtěl sem se zeptat když bude v levym sloupci menu nebo odkaz na nějakou stránku jak mu mám určit teda jak to napsat aby to otevřej v hlavním okně.U inframe to bylo definovaný jasně ale tady nevim.Diky za radu případně s ukázkou kodu.
temistokles
Profil
Miky
Predpokladám, že nepoužívaš rámy, teda máš len jedno okno a to hlavné.
Miky
Profil *
No frame právě nemám mám něco jako je tady
Tady ale mám to upravený
temistokles
Profil
Pri podobnom dizajne (divy + css) existuje len jeden "rám". Teda vždy otváraš odkaz v aktuálnom okne, musíš teda vždy vkladať nanovo hlavičku aj menu + požadovaný obsah. Inak si v zlej téme ;)
Miky
Profil *
A co nějakej příklad sim sim.Jo a ještě když už tě otravuju nevíš náhodou kde splašit nějaký menu když nebude vysouvací neva potřeboval bych ho do toho levýho sloupce
Miky
Profil *
Já se to právě snažil vykoumat z jinejch www ale nějak se nevedlo.Dřív sem měl Framy třebas 3 a to je na... pro pomalý připojení starý počítače a tak. Ale takhle by to mělo bejt lepší
Miky
Profil *
Ten příklad sem myslel jestli neni teda lepší jinačí řešení
Miky
Profil *
Přece snad každej když chce udělat tahle členěnou stránku to nemusí opakovat všude
temistokles
Profil
A co nějakej příklad sim sim.
Pokiaľ nechceš využiť skriptovací jazyk, len čisté (X)HTML, tak ti neostane, než každú stránku vytvoriť s rovnakou štruktúrou, len mierne meniť jej obsah (no ono to teoreticky ide aj cez CSS, ale to by som byť tebou, neriešil :D). Ak chceš použiť skriptovací jazyk, doporučujem PHP (zdarma), tak sa zameraj na funkciu include().

Jo a ještě když už tě otravuju nevíš náhodou kde splašit nějaký menu když nebude vysouvací neva potřeboval bych ho do toho levýho sloupce
google.com

Dřív sem měl Framy třebas 3 a to je na... pro pomalý připojení starý počítače a tak. Ale takhle by to mělo bejt lepší
Veľkosť prenášaných dát ti určite nepomôže znížiť vyradenie frameov, práve naopak.
Miky
Profil *
Tak to tak vidim lépe se na www vyprdnout použít radakční systém a nebo se naučit php:))
temistokles
Profil
Miky
Celá tvorba www je o odhodlaní (nauč sa čosi) alebo o pohodlnnost (použi RS).
cs2
Profil
ja osobne v tomhle pripade pouzivam php i kdyz se ho ucim teprv kratce a napsat skoro nic nedokazu
tak tohle pouzivam uz dlouho a muzu to doporucit kazdymu, kdo nenasel neco lepsiho.
<?php include "menu.txt"?> to ti vlozi soubor na stranky a staci mit jen treba textak s kodem toho menu kdyz to chces prepsat tak to staci jen v tom jednom samozrejme (-:
je to neco jako frame akorad v php
nezapomen pak tomu souboru s kodem kde to include budes mit dat priponu .php !

jinak souhlasim pokud se do toho nechces pustit naplno tak doporucuju rs dobrej web na to je http://www.opensourcecms.com/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0