Autor Zpráva
leproune_q :)
Profil *
Zdravím.
Udělal jsem si návrh webu a ted to vše dávám do kódu. Vše probíhalo v pořádku, dokud jsem nenarazil na takový menší detail. Mám tři sloupce (levý, střední, pravý :)) a ve FF a Opeře mi střední zajíždí pod ten levý. Když tomu ale dám margin, tak je vše ok, ale zase to ujede o kousek v Ie. Když tam margin není, je to zase ok v IE. Není nějakej CSS zápis, kterej by přeetla pouze opera a FF ?

Díky za odpovědi
quinux
Profil
leproune_q :)
A není lepší udělat to pro FF a Operu a pomocí podmíněných komentářů to upravit pro IE? ;o)
Railbot
Profil
Ne, je zápis, který přečte pouze IE. Pro Operu se styly dají oddělit, ale to v tvém případě nepomůže. Hledej podmíněné komentáře pro IE.
leproune_q :)
Profil *
Ou, na jakpsatweb.cz jsem se kouknul na hacky pro IE , je tam, že IE neignoruje takovýto zápis
narozdíl od FF a Opery.

.div
{
#margin:0px 150px 0px 0px;
}

jenže já bych potřeboval v jednom divu odlišný margin pro IE než pro FF. Zkusil jsem tedy
.div
{
#margin:0px;
margin:0px 150px 0px 0px;
}

Jenže to už IE použije ten druhý. Ach jo !
quinux
Profil
leproune_q :)
Když už tak:

.div
{
margin:0px 150px 0px 0px;
#margin:0px;
}

Prohlížeč bere jako "správnou" vždy poslední hodnotu, kterou nalezne a je schopen zpracovat. Místo té mřížky můžeš dát hvězdičku * nebo podtržítko _. Ale podmíněné komentáře jsou lepší, tak studuj :)
Railbot
Profil
Prohlížeč bere jako "správnou" vždy poslední hodnotu
To není o správné a nesprávné, to je o tom, že to jsou kaskádové styly, takže ta "poslední" hodnota přebije tu první ;)
loleq
Profil
Místo té mřížky můžeš dát hvězdičku * nebo podtržítko _

myslím, že podtržítko nefunguje v IE 7 !
leproune_q :)
Profil *
Ale podmíněné komentáře jsou lepší, tak studuj :)
Takže by bylo lepší udělat nejdřív CSS pro IE a pak pro FF a Operu a následně je použít oba pomocí podmíněných komentářů ??
Railbot
Profil
leproune_q :)
Ne. Normálně styly, kde web nastyluješ jak nejlépe to půjde, to bude pro všechny prohlížeče. Pak podmíněný komentář se stylem pro IE (kde budou jen rozdíly, ne znova celé css).

myslím, že podtržítko nefunguje v IE 7 !
Tak třeba rovnítko.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0