Autor Zpráva
Inv
Profil *
Ahoj,

když dám do stránky 2 divy, budou pod sebou, ale bude mezi nima vertikální mezera. Existuje nějaký jednoduchý způsob, jak je přinutit se k sobě "přicucnout"?
Experimentoval jsem s display: inline a nic.

Prozatím jsem to vyřešil pomocí
position: relative;
top: -15px;
spodnímu divu.

Ve Firefoxu a IE to ale vypadá jinak, v IE byly divy těsně u sebe hned od začátku (což mi přijde logické, když chci mezeru mám na to přece margin), takže to mám teď v IE ujeté o 15px.

Díky moc
RPG
Profil
div {margin:0;}
DJ Miky
Profil
margin:0 nepomohlo? div má základně nastavený nějaký margin, tak ho zkusit vynulovat.
Inv
Profil *
díky, ale nepomohlo. Mám teď tohle, oba divy jsou spolu v divu. v IE skoro ok, ve FF asi 15px mezera..

#top-div
{
width: 100%;
height: 236px;
background-color: #7D796E;
margin: 0;
}

#bottom-div
{
margin: 0;
width: 100%;
background-color: white;
min-height: 360px;
_height: 360px;
}
habendorf
Profil
Tak máš něco blbě jinde.

div má základně nastavený nějaký margin
Nemá, nic se nulovat nemusí.
Inv
Profil *
tak se podivej na tuhle stranku dolu. pripada ti, ze divy nemaji standartne margin? pise se tam, ze div je block element a standatne tedy nepousti jine elementy az k sobe (coz je IMHO uplne ********), pokud mu nereknes jinak, pomoci float.
mata
Profil
Poučovat habendorfa o marginech na to musí být odvaha ;-)
DIV ve výchozím stavu nemá žádné formátování kromě toho, že je blokem.
jiné elementy nepouští k sobě - Nevím, co tím chceš říct - snad to, že když následuje jiný prvek, tak se zařadí až za div - to ale způsobí každý blokový prvek.
floatem můžeš dosáhnout toho, že se prvek zařadí vedle divu (pokud je tam pro něj místo)
Nejjednodušší by bylo, kdybys poslal odkaz na nějakou tvojí testovací stránku...
Railbot
Profil
Inv
Podívej se na www.railbot.net/divs.html - dva DIVy, jen obarvené a daná velikost, žádné vynulování marginu. Připadá ti snad, že by nějaký měly?
Zřejmě neznáš rozdíl mezi blokovým a řádkovým elementem. Blokový může být na řádku pouze jeden. Pokud floatuje, je možné vedle něj z vesela zařadit jakýkoli jiný prvek.
Inv
Profil *
tak jo, dik, bylo to asi nekde jinde.. uz jsem to vyresil jinak. s css zacinam (a brzy mozna i koncim :) )

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0