Autor Zpráva
Tormirian
Profil *
Zdravim,
opět mám problém. Potřeboval bych poradit, jestli nějakým způsobem jde upravit scrollovací lištu (mimo PHP). Na mích stránkách totiž se umístí, takovým způsobem, že mi to prostě nevyhovuje. No kdybyste někdo měl nějaký nápad tak se nebojte a poraďte :)

Web: www.czl.ic.cz
CSS: www.czl.ic.cz/style.css

Předem díky za pomoc :)
Taps
Profil
Tormirian
Jsou na to různé programy, jeden takový najdeš např na http://www.studna.cz/1560/nastroje-pro-tvorbu-webu/ruzne-nastroje-pro- tvorbu-webu/ie-scrollbar-skiner/
Tormirian
Profil
Zajmavý, jen mě nejde o to jak ta lišta vypadá (i když bych to nějak mohl využít) ale hlavně jestli se dá ta lišta zmenšit, nebo posunout :)
:-)
Profil *
posunout scrollbar? to nejde
ladik
Profil
Velikost a pozice scrollbaru se přímo měnit nedá, alespoň jsem na to nikde nenarazil, bude nutné upravit velikost a pozici celého boxu, a teprve do něho vložit další box s obsahem, např. takto:
CSS:
#lista {position: relative; top: 20px; left: 20px; width: 600px; height: 305px; overflow: auto;}
#textarea {padding: 10px;}

a v HTML:
...

<div id="body">
<div id="lista">
<div id="textarea">
Obsah textarea
</div>
</div>
</div>
...

Bude tam sice poněkud přeDIVováno, ale pokud jsem to dobře pochopil, účel to splní, rozměry si uprav podle potřeby.
luboš
Profil *
nekde sem videl scrollbary nahrazeny 2 obrazkama pomoci js... mozna na dynamicdrive
Tormirian
Profil
Super, ladiku, fakt jsi mi pomohl :-)
Ale teď jak čtu zprávu od luboše, tak mě ještě napadá, jestli se nedá teda nějak upravit ta lišta, nejen pro IE ale i pro istatní prohlížeče, protože by se to docela hodilo :) Pokud by někdo věděl jak na upravu toho scrollbaru pomocí JS případně něčeho takovýho, nechť se ozve. Já se taky ještě poptám :)
Jinak díky všem, za pomoc :)
Tormirian
Profil
Nikdo nic?
DJ Miky
Profil
Můžeš ho třeba dát doleva :-).
Axamith
Profil
Tormirian : verzi s JS (rada od Luboše ) bych nepoužíval. S vypnutým JS to nebude pracovat, raději bych to zavřel do dalšího DIVu, jak radí Ladík.
Tormirian
Profil
Axemith: No já to udělal podle Ladika a funguje to skvěle :) Asi sem to špatně formuloval, mě jen zajmá jak by se dala vytvořit vlastní lišta, stačil by mi jen odkaz někam jinam (klidně i v PHP). Mě se tam totiž ta standartní moc nelíbí a chtěl bych zkusit to změnit.
Axamith
Profil
Někde jsem zahlídl něco ve flashi, ale bohužel nemám ponětí kde. Jenom si vzpomínám, že to byly český stránky.
Doplňuji: už jsem to našel : http://flash.jakpsatweb.cz/index.php?page=textfield
ladik
Profil
Tormirian

Takže vlastní výtvor v JS se dá udělat podle návodu např. na těchto stránkách, funkční ukázka tady, ale jak píše Axamith, při vypnutém JS to nefunguje a tudíž si toho člověk moc nepřečte. A až uvidíš ty mraky komplikovaných jscriptů, asi tě přejde chuť. Řešení přes flash je v podstatě o tomtéž, nevím jak kdo, ale já mám otravné flash animace blokované, takže zase nic. Navíc ani v jednom řešení nefunguje kolečko myši.
Axamith
Profil
Hele, méně někdy znamená více, takže všeho s mírou. Já jsem na jedné aplikaci doladil lištu podle barev celého webu, ale na jádru Gecko to stejně nejede a Opera scrollovací lištu úplně ignoruje, tak bych to zase až tak neprožíval. Pokud na tom trváš, tak to nech v divu, ale ověř si, jestli se ti to nerozpadne v Opeře. Já s tím mám docela problém.
Tormirian
Profil
ok, pčedpokládám, že ste mi to rozmluvili (hlavně to kolečko tam je špatný no). Stejně mám pocit, že jsem někdo viděl tadyten scroll bar kde kolečko fungovalo, ale myslim že to bylo v PHP dělaný. Možná, že to je blbost, já se v PHP nevyznám, ale aspoň sem měl ten pocit :-)
Tak ještě jednou díky za pomoc :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0