Autor Zpráva
dod2
Profil *
Ahojky všem,

kamarádka mi navrhla grafickou podobu stránek a když jsem to viděl tak jsem jenom splácnul ruce, umím udělat 3. layout, a úplný začátečník taky nejsem, ale to co ona si vymyslela tak s tím si nevím rady a chtěl bych poradit jak navrhnout webovky.

Najde se někdo kdo by mi to pomohl navrhnout? jak napsat CSS

tady je nakreslené schéma jak jsem si to "rozřezal" celková šířka webu je 1024px

ZDE

A - barevný sloupec, který chci aby byl barevný a dlouhý tak jako nejdelší část webu, jako sloupec E
B - hlavička
C - volný pruh kde zatím nevím co bude - ale chci ho tam
D - levé menu
E - část kde bude text
F - pravé menu - tam budou aktuality - opět tento sloupec bude barevný a potřebuju aby pozadí bylo automaticky po celé délce jako nejdelší část webu tj. asi sloupec E

moc děkuji za pomoc
dod2
Profil *
OMLOUVÁM SE SPRÁVNÝ LINK JE ZDE
Makhiel
Profil *
no když umíš tři sloupce tak by to měla být hračka ne?
jenom před ty tvoje tři sloupce přidáš ještě jeden vlevo
dod2
Profil *
Makhiel ale nevím jak se dělá to aby ty krajní sloupce (A a F) se dělali automaticky dlouhé dle toho středního sloupce E - tj. nechci jim dát pevnou délku.
Trejpa
Profil
dod2
jak se dělá to aby ty krajní sloupce (A a F) se dělali automaticky dlouhé dle toho středního sloupce
Dělá se to jen simulací - obrázkem v podobě sloupců opakovaným na pozadí nadřazeného bloku.

celková šířka webu je 1024px
A co šířka vertikálního posuvníku? Doporučuji ti tak 1000 px.

Najde se někdo kdo by mi to pomohl navrhnout? jak napsat CSS
A zadarmo?

1) Obal vše divem (se sloupcovým pozadím), ten třeba vystřeď, na jeho konec cleaner.
2) Floatni A vlevo, zbytek (B, C, D, E, F) obal dalším divem, na jeho konci opět cleaner.
3) V něm B, C, dále protože znáš šířky floatni postupně doleva D, E, F se zadanými rozměry.
dod2
Profil *
Trejpa

děkuji za rady... pokusím se s tím nějak poprat.

Ano zadarmo - protože jde o neziskový projekt, jsme nadační fond na pomoc opuštěným pejskům a negenerujeme žádný zisk.
luka
Profil *
skus pozriet tu /to som nasiel lenpred chvilkou/ a mozno ti to pomoze, ale na tvojom mieste by som si to sam so svojimi vedomostami urobil. Aby si sa to naucil nie len pastoval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0