Autor Zpráva
BlastFX
Profil *
jak mám přinutit dva divy uvnitř mateřskýho divu, aby se floatovaly k sobě navzájem a ne k mateřskýmu divu?
http://stahujvideo.wz.cz/pokusy/obsah.php?page=4
P.S.: všem divům sem dal rámečky, aby bylo líp vidět, co je špatně
Plaváček
Profil
BlastFX

Co kdybys zkusil i pravému sloupci dát float:left ?
BlastFX
Profil *
díky
a teď ještě, nevíte někdo, jak ten pravej div přinutit, aby se roztáhul až do konce mateřského divu?
Scrand
Profil *
Zkus tohle staci pridat do main-content width: 100%;

#main-content {
margin:0; padding: 0.5em 1em;
font-size: 15px;
width: 100%;
}
BlastFX
Profil *
no jo, jenže tim se div main-content roztáhne na 100% šířky divu main a ten je malej.
divu main navíc nemůžu nastavit pevnou šířku, protože pak by docházelo k rozdílnému zobrazení při různém rozlišení.
Plaváček
Profil
BlastFX

Zkus #main předefinovat takto:

#main {
margin:0 0 0 300px;
padding:0;
}

Ale čistě mezi námi, budeš mít problém s tím IFRAME v levém boxu, nemůže mít totiž šířku 300px, když vnořenému bloku do #sidebar nastavuješ levý a pravý padding.
BlastFX
Profil *
když dám levý okraj 300px, tak se mi celý div #main vecpe až pod #sidebar, takže v levym hornim rohu mam menu a v pravym dolnim obsah, což vypadá ještě hůř, než před tím :-(
jediné o co se teď snažím je, donutit #main, aby byl roztažený až po konec #content, ale přitom zůstal vedle #sidebar.
napadlo mě, dát mu margin-left:300px; a absolutním pozicováním honatlačit k pravému hornímu rohu, ale absolutně pozicované objekty jsou ignorovány ostatními bjekty, takže když by osah byl delší, než menu, tak by byl překryt #paticka a naopak, kdybych použil absolutní pozicování u #sidebar, tak v prvních dvou stránkách by zase on byl překryt #paticka, ale to už je beztabulkový layout-tak jsem se to pokoušel vyřešit dřív, ale ukázalo se to být bezvýsledné :'(
Plaváček
Profil
BlastFX

No, možná to celé děláš špatně. Zkus se inspirovat zde http://wellstyled.com/singlelang.php?lang=cs&page=css-2col-fluid-layou t.html

Pixy tam sice řešil pozadí boxů, ale celé řešení ti poskytne návod, jak to poskládat. Tvou práci za tebe dělat nemohu, mohu tě jenom nasměrovat.
BlastFX
Profil *
tímhle jsem se inspiroval původně (pozůstatky zde zveřejněného css souboru jsou viditelné i v tom mém)
problém byl v tom, že ostatní objekty ignorují ty, které jsou absolutně pozicované, takže když #main byl kratší, než #sidebar, #paticka se nalepil na konec main, a překrýval #sidebar.
ani po několika měsících jsem nebyl schopen vymyslet komplexní řešení, tak jsem se rozhodl zapomenout na pozicování a vyřešit to pomocí float, kde se vyskytl výše zmiňovaný problém :-(
Plaváček
Profil
BlastFX

Já už nevím, jak ti poradit. Tady přeci máš řešení jako na dlani: http://www.wellstyled.com/files/css-2col-fluid-layout/example2.html
BlastFX
Profil *
jo?
a kde tu máš patku širokou jako oba divy?
bukaj
Profil
BlastFX
Možná by se hodilo, kdybys nakreslil obrázek, jak to má nakonec vypadat. Pak by bylo všem jasné co vlastně chceš...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0