Autor Zpráva
Northon
Profil *
Ahoj hrozně potřebuju pomoc snad vám to tu dostatečně vysvětlim ,
používám cotojatka abych mohl vytvořit velkou nápovědu pro lamy na stránkách.

O co přesně jde?

Potřebuju textu přidělit spec. místo to jsem udělal pomocí padding takže se první řádek zobrazí tak jak má (celkem) ,
ale problém je v tom,že jsem nastavil pozadí výšku a šířku jenže já to samé potřebuju nastavit i textu ve stejném divu
je to uprava designu žluté bubliny takže se to píše do atributu title v něm html nefunguje ( takže nový řádek udělat takhle nejde ).

Takto se to zobrazuje
Takhle bych to chtěl
Máte nějaký tip na to jak to udělat ?
-----------------------------------------------------------------
A narazil sem podívejte se na zroják css:

* { margin: 0; padding: 0; }
p { text-align: left; text-indent: 1em; margin: 20px 0; padding: 0 30px;}
#wrap { width: 500px; padding: 30px 0; border-left: 5px solid #C8EC99; border-right: 5px solid #C8EC99; margin: 0 auto; background-image: url(images/napoveda_trolejbus.PNG);}

ol, ul { text-align: left; margin: 20px 0 20px 40px; padding: 0 30px; }
ul { list-style-type: square; }
ul li { margin: 10px 0; }


.cotojatka-anchor {border: 2px solid #AFC691; background-image: url(images/napoveda_trolejbus.gif); width: 255px; height:110px; padding-left: 40px; padding-top: 17px; }


.mono-data { font-family: monospace; background: #FFFCED; font-size: 115%; }
* html .mono-data { font-size: 100%; }

pre { width: 480px; border-top: 3px dashed #E59E8D; border-bottom: 3px dashed #E59E8D; background: #FFF9F7; padding: 10px; overflow: auto; font-size: 115%; }
* html pre { padding-bottom: 25px; overflow-y: hidden; font-size: 100%; }

div.back { text-align: right; padding: 10px 30px; }

-------------------------------------------------------------

Zde je problémový kod :

.cotojatka-anchor {border: 2px solid #AFC691; background-image: url(images/napoveda_trolejbus.gif); width: 255px; height:110px; padding-left: 40px; padding-top: 17px; }


Prosím pomozte mi děkuji snad sem to dostatečně vysvětlil kdyžtak se ptejte...
Bubák
Profil
Nejsem tak dobrý a jsem líný na to, abych si domyslel HTML kód.

Přibližně před rokem jsem žkoužel, jak popsat obrázek na určeném místě, našel jsem dvě různá jednoduchá řešení:
http://teststranek.kvalitne.cz/text-na-obrazku-1/ > obrázek na popředí, pozicování
http://teststranek.kvalitne.cz/text-na-obrazku-2/ > obrázek na pozadí, margin

Ty budeš muset odstavci dát alespoň šířku, aby se ti text nerozlízal. Místo odstavce můžeš použít i jiný element. Musí být blokový, nebo mít v CSS display:block; jinak mu nepůjdou zadat rozměry.
Northon
Profil *
asi sem úplně tupej hledal sem všude a nikde sem nenašel odpovědět na to jak dám textu max. šířku a zároven šířku pozadí a je tam nevihoda, že všechny vlastnosti jak to bude vypadat fungují jen když je vkládám do : .cotojatka-anchor

{border: 2px solid #AFC691; background-image: url(images/napoveda_trolejbus.gif); width: 255px; height:110px; padding-left: 40px; padding-top: 17px; } a tam teda potřebuju dát něco jako text-width: 40px;
na strankach to řešim jako třeba <div id="stylokoliobsahu><div id="styl a omezeni textu">ssddsdsd</div></div>
jenže nic takovýho tady neni žádné div do html nevkládám... aplikace si sama najde všechny <a href="neco.html" title="titulek ve stylove bubline">dd</a> a jinak stejně nevim jak udělat blokový element :-(

zkoušel sem pozměnit i věci nad tím, ale k výsledku to nevedlo... můžeš mi ty nebo někdo jiný napsat css kod nebo co přesně tam mám upravit nebo vložit? pls

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0