Autor Zpráva
Prefin
Profil
Ahoj všichni.
Mám následující problém (tedy není až takový).
Moje stránky jsou na http://prefin.cz.
Kód mám podle validátoru v pořádku až na 4 chyby.
Jedná se o schované znaky pomocí např. <span class="skryj"><b>[</span> // v css .skryj { display:none;}
Asi víte, že to je berlička při chybném, nebo úplném nenačtení css stylů. Zaručuje to základní formátování v takovém případě a při správném načtení a zformátování stránky stylem jsou tyto tagy schované.
Jenomže ten blb.... validátor mi pořád tvrdí, že je to syntaktická chyba - což asi nejspíš je.
Nenapadá mě, jak toto zajistit jinak.
Díky Vlasta
Railbot
Profil
Nevíme. Promiň, ale to co vyvádíš je pitomost. Pokud něco má být tučně, tak to zapiš klasicky jako <b>/<strong> apod., i když používáš styly. Není, co řešit. Jinak chyby tam jsou takové, že například blokový prvek (nadpis) uzavíráč do prvku řádkového (span). A křížit tagy také není zrovna košér.
Prefin
Profil
No jo, ale já potřebuju aby to bylo tučné jenom při nenačtení stylů.
Bubák
Profil
1. chyba, řádek 17: tag <span> nemůže obsahovat blokové tagy, pouze řádkové. Nadpis <h2> musíš umístit do blokového <div>.
2. chyba, řádek 19: otevíráš tag <b> a končíš tag <span> z předešlého řádku (překřížené tagy)
Manq
Profil
Prefin
tak tag 'strong' ve stylech odtučni.
Railbot
Profil
Prefin
A co to má za smysl mít něco tučné jen při nenačtení stylů? Tak tam dej všude strong apod. a nastyluj je. Třba font-weight: normal pro strong atd.
Prefin
Profil
Dřív jsem měl web na webzdarma a dost často se stávalo, že se nenačetl styl a bylo to nepřehledné.
Asi to bude teď trochu zbytečné, mám už dobrý hosting.
Asi bude nejjednodušší to zkrátka vypustit a hotovo.
Je to pitomost Jak napsal Railbot.
Díky
Chamurappi
Profil
Reaguji na Prefina:
HTML dokument je stromová struktura. Každý element (vyjma rodičovského) má právě jednoho rodiče. Rodičem pro element <b> je element <span class="skryj">. Pro všechny potomky <b> by měl být <span class="skryj"> prarodičem. Pokud není, hlásí validátor chybu. Prohlížeče ji vidí také a každý ji opraví trochu jinak (zaokrouhlí ji do stromové struktury), takže bych se na tvém místě této technice obloukem vyhnul.

Ať se snažíš o cokoliv, existuje ekvivalentní spolehlivější řešení nenarušující strom.
Prefin
Profil
To mám z knížky o CSS stylech.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0