Autor Zpráva
Tomáš Hanus
Profil
Mám tento stylopis:
#article ul li a{font-size: 1em;text-decoration:none}
#article ul li a:hover {text-decoration:underline}
#article ul li a:visited {color:#4A1818}
#article ul li a:link {color: #C00}
#article ul li a:active {color: #FF0C00}

a tento zdrojový kód:
<ul>
<li><a href="#MailAndCalendarBasics">Základy v poště a kalendáři</a> </li>
<li><a href="#NavigatingThroughNotes">Navigace napříč Lotus Notes</a> </li>
<li><a href="#Databases">Databáze </a></li>
<li><a href="#NavigatingWithinViews,Folders,AndPanes">Navigace v pohledech, složkách, a v polích</a> </li>

<li><a href="#DialogBoxes">Dialogová okna</a> </li>
<li><a href="#PropertiesBoxes">Okna vlastností</a> </li>
<li><a href="#ReadingDocuments">Čtení dokumentů</a> </li>
<li><a href="#SelectingAndMovingTextInADocument">Výběr a přesouvání textu v dokumentu</a> </li>
<li><a href="#MovingTheCursorInADocument">Pohyb&nbsp;kurzoru v dokumentu</a>&nbsp; </li>

<li><a href="#ChangingTextAndParagraphPropertiesInADocument">Změna vlastností textu a odstavců v dokumentu</a> </li>
<li><a href="#WorkingInViews">Práce v pohledech</a> </li>
<li><a href="#WorkingInDominoDesigner">Práce v Lotus Notes Domino Designer</a> </li>
</ul>

Chci docílit toho, že nenavštívený odkaz bude mít barvu #C00, navštívený #4A1818 a odkaz aktivní #FF0C00.

V IE mi to pracuj přesně, tak jak chci. V Mozille nikoli (pro zobrazení barvy navšítevého odkazu musím načíst stránku znovu).
V tomto případě je zbytečné deklarovat barvu pro odkaz, jsou-li deklarované barvy pro navštívený a nenavštívený odkaz.

Poslední otázka je ta, jak dlouho se uchovávají tyto informace o navštívených/nenavštívených odkazech? Je to uloženo v historii, že?
Děkuji.
Plaváček
Profil
Tomáš Hanus

Máš špatně pořadí definic, překopej to podle této posloupnosti:

a:link
a:visited
a:active
a:hover
Tomáš Hanus
Profil
Plaváček
Ahoj.

To máš sice pravdu, omyl jsem se toho dopustil, když jsem vymýšlel postupně barvy :o) ale efekt to má stejný. V IE to jde bez problému, v Mozille mouze s reloadem.
Bubák
Profil
Poslední otázka je ta, jak dlouho se uchovávají tyto informace o navštívených/nenavštívených odkazech?
Záleží na prohlížeči, hodnota se dá změnit, výchozí hodnoty jsou tyto
Firefox - 9 dnů
IE - 20 dnů
Opera - 500 adres
Tomáš Hanus
Profil
Bubák
ano, už jsem si také zjistil, podle mne by ale informace o navštívených odkazech v historii jako takové být neměla a měla by být stranou. To již je ale jiná otázka.
Henry
Profil *
ahoj, dá se nějak udělat, aby se změněná barva navštíveného odkazu vrátila na tu původní dříve, např. do druhého dne?
J
Profil *
K pořadí definic - ono není 1. link, 2. visited, 3. hover, 4. active?
SwimX
Profil
Henry:
ahoj, dá se nějak udělat, aby se změněná barva navštíveného odkazu vrátila na tu původní dříve, např. do druhého dne?
příště raději vlastní téma, tady si tvého dotazu nikdo nevšimne.
a odpověď: i kdyby to šlo, nedělej to, nech to na uživatelích, co komu vyhovuje, jak si kdo nastaví prohlížeč, je to jeho věc.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0