Autor Zpráva
shelly
Profil *
Dobrý den!
Mám dotaz, asi hloupej, ale přesto...
Kontrolovala jsem validnost stránek na www.validator.webylon.info. Stránky jsou validní. Pak jsem zkusila kontrolu css a nejsem z toho moudrá. Angličtinou nevládnu.
Může mi někdo prozradit, co je špatně?
Díky moc!
URI : http://www.shiloh.cz
18 #obsah Value Error : background-color Lexical error at line 12, column 27. Encountered: "#" (35), after : "#":#FFCC8F;
18 utopia, serif Value Error : background-color Parse Error - : #000080; font-family: Georgia
18 utopia, serif Value Error : background-color Parse Error - 'New York CE'
18 utopia, serif Value Error : background-color Parse Error - serif;
19 Value Error : background-color Parse Error - : center} #obsah a:link
22 #levy Value Error : background-color Lexical error at line 16, column 27. Encountered: "#" (35), after : "#"#FFCC8F;
22 #levy Value Error : background-color Parse error - Unrecognized ;}
23 #levy H3 Value Error : color yelow is not a color value : yelow
28 #pravy Value Error : background-color Lexical error at line 22, column 28. Encountered: "#" (35), after : "#"#FFCC8F;
28 #pravy Value Error : background-color Parse error - Unrecognized ;}
29 #pravy H3 Value Error : color yelow is not a color value : yelow
33 #hlavicka Value Error : background-color floralwhite is not a color value : floralwhite
33 Parse error - Unrecognized }}
34 #paticka Value Error : background-color floralwhite is not a color value : floralwhite

↑ Top

Valid CSS information
#obsah {
position : absolute;
width : 500px;
top : 120px;
left : 200px;
text-align : center;
}
#hlavicka {
position : absolute;
width : 1000px;
height : 120px;
top : 0;
left : 0;
}
#paticka {
position : absolute;
width : 1000px;
height : 0;
top : 1200px;
left : 0;
text-align : center;
}
#levy {
position : absolute;
width : 150px;
top : 75px;
height : 1000px;
left : 0;
}
#pravy {
position : absolute;
width : 150px;
top : 75px;
height : 1000px;
left : 850px;
}
#obsah a:visited {
color : #ff9933;
}
#obsah a:hover {
color : navy;
}
#levy a:link {
color : navy;
}
#levy a:visited {
color : #ff9933;
}
#levy a:hover {
color : navy;
}
#pravy a:link {
color : navy;
}
#pravy a:visited {
color : #ff9933;
}
#pravy a:hover {
color : navy;
}
#hlavicka {
color : #000080;
font-family : Georgia, 'New York CE', utopia, serif;
text-align : center;
}
#paticka {
color : #ff9933;
}
shelly
Profil *
Tak se zkusím zeptat jinak...proč je to špatně?
ladik
Profil
18 + 19: dva # v hodnotě barvy + text-align: #000080 je nesmysl, asi tam má být: color: #000080;

#obsah {background-color:##FFCC8F; text-align: #000080; font-family: Georgia, 'New York CE', utopia, serif; text-align: center}

22 a 28: opět dva # v barvě

#levy {background-color: ##FFCC8F;}
#pravy {background-color: ##FFCC8F;}


23 a 29: píše se yellow

#levy H3 {color: yelow}
#pravy H3 {color: yelow}


33: jedna ukončovací závorka } navíc

33 a 34: css2 nezná název barvy FloralWhite, pomůže zadat ji v hexa: #fffaf0; nebo v dec: rgb(255,250,240)

#hlavicka {background-color: floralwhite; color: #000080; font-family: Georgia, 'New York CE', utopia, serif; text-align: center}}
#paticka {background-color: floralwhite; color: #FF9933}
shelly
Profil *
ladik
ÁÁÁ...děkuji za vysvětlení!
Ale ty dvě barvy tam mít musím, jedna je barva pozadí a druhá barva písma...to mám jedno napsat s # a druhou jinak? To samé je levý a pravý sloupec, barvu musím zadat pro každý zvlíšť, jinak mi to nefunguje...pokud jde o yellow, nepoužívám to, tak zmizí...
A ještě jedna poznámka...když opravím floralwhite do hexa, zase mi vyhodí chybu, protože tam budu mít dvakrát #?
Jsem z toho lama!
ladik
Profil
##ffcc8f = tj. dva křížky za sebou je špatně
#ffcc8f = dobře
shelly
Profil *
ladik
Jasně, jsem lama...Díky!!!
ještě musím najít odpovídající hexa zápis pro barvu floralwhite a všechno opravit...
shelly
Profil *
tak jsem tu zase...když odstraním jeden # ze zápisu ##FFCC8F, tak se změní barva a to fakt nemůžu potřebovat...takže to není chyba, ale normální hexa zápis barvy...
Co teď s tím?
quinux
Profil
shelly
když odstraním jeden # ze zápisu ##FFCC8F, tak se změní barva
Změní, protože se nastaví barva #FFCC8F, která byla při zápisu ##FFCC8F prohlížečem ignorována. Musíš najít správný zápis pro tu barvu, kterou tam opravdu chceš.

Mohu-li ti poradit, tak pokud při zápisu ##FFCC8F je nastavena ta barva, kterou chceš, tak používáš-li Firefox, existuje pro něj rozšíření ColorZilla, díky kterému můžeš jednoduchým "přejetím" po barvě zjistit její správný zápis.
shelly
Profil *
quinux
Já to zkusím, nedá mi to...Díky...Ale stejně mi nejde do hlavy, proč to neprojde, když je to normální zápis určité barvy...
Pokud jde o Firefox, tak netuším...Prostě dělám stránečky, v čem, to netuším...
ladik
Profil
shelly

##ffcc8f NENÍ normální hexa zápis barvy, podívej se, prosím, jak se zapisují barvy, prohlížeč bere Tvůj zápis jako žádnou barvu, tudíž je na pozadí barva nadřazeného objektu. Pokud nechceš měnit barvu pozadí pro #levy a #pravy, nezadávej ji vůbec, nebo ji nastav stejnou jako pro body, tj. FloralWhite (v hexa: #fffaf0;), popř. nastav background-color: transparent;
quinux
Profil
shelly
Firefox najdeš tady. Není to normální zápís, protože tam máš jednu # navíc ;)
shelly
Profil *
ladik
Tak ten hexa zápis #ffaf0 vůbec neodpovídá floralwhite...je to taky oranžová, ale hodně tmavá, zkoušela jsem to...
quinux
A ten zápis ##FFCC8F jsem nevymyslela, někde jsem ho musela najít, teď nevím, jestli přes Pastelku...
No, to je fuk, zkusím to najít ve správným zápisu...
Oběma velký dík!
centi
Profil
shelly
Tak ten hexa zápis #ffaf0 vůbec neodpovídá floralwhite
To je pravda, ale ak si to znova skontroluješ, zistíš, že si to od ladika opísala zle :) Chýba ti tam jedno "f". #fffaf0;
shelly
Profil *
centi
Díky, už i blbě vidím...budu si muset dát pauzu...
Sirius
Profil
Odbehnu troshku od diskuse, ale prohlizim si tvuj web ve Firefoxu a mám ho šouplý o pár pixelů do leva, takže nevidím první písmena levého sloupce. Také bych ti doporučil web vycentrovat, protože dnes má skoro každý jiné rozlišení, ale skoro vždy větší než pro které to máš uděláno.. Opravdu to není příjemné prohlížet si na velkém monitoru web když je narvaný k levému okraji..
shelly
Profil *
Sirius
Zkusím s tím něco udělat, i v IE je to nacpaný nalevo...

Jinak jsem zvládla opravit všechny chyby a mám validní HTML i CSS...ufff, ale byla to makačka...
shelly
Profil *
Sirius
tak na zkoušku jsem upravila jednu stránku...http://shiloh.cz/adelka.html
mohl by na to někdo juknout, jestli to tak stačí?
Děkuji moc!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0