Autor Zpráva
future
Profil *
zdravim,
da sa zmenit farba pisma v <input type="text" disabled="disabled"> napr cez css alebo nejako inaksie?
Miloš
Profil
Co takhle to zkusit?
future
Profil *
ale ako??? skusal som cez style="color:#000000;" a nic
Miloš
Profil
1) tomu inputu dej třídu, například takto:
<input type="text" disabled="disabled" value="blableblibloblubvly" id="vypnuto">

2) Ve stylopisu se pak odkaž na #vypnuto například takto:
#vypnuto {color: lime; background-color: yellow;}

Jestliže bude na stránce formulářů, respektive disable-inputů víc, použij místo ID třídu (class) a v css místo # tečku.
Plaváček
Profil
future

Pokud pro INPUT nastavíš DISABLED, barvu písma v IE (a tuším ani v Opeře) nezměníš, kdyby ses rozkrájel. Existuje ale alternativa, zkus raději READONLY, výsledek je v podstatě stejný, ale formulářové pole už se formátování bránit nebude.


Tohle

<input type="text" readonly="readonly" value="blableblibloblubvly" style="color:#000">

by mělo fungovat.

Jenom drobnost - nastavíš-li INPUTu disabled, pole nejde editovat, ale také se z formuláře neodesílá, zatímco READONLY znemožní editaci uživatelem, ale hodnota (VALUE) se odesílá.
kulisak
Profil *
kdyz uz jsme u toho, jak zajistim ve formulari vycentrovani textu? zvecil jsem si policko pro vpis, a nastavil jsem stejne veliky line-height, ale ve firefoxu se mi to necentruje vertikalne
Plaváček
Profil
form * {vertical-align:middle} by mohlo fungovat.
kulisak
Profil *
bohuzel...
Link
ve stylech mam:
form input, textarea
{
background:#2d2d2d;
color:white;
border:none;
height:2em;
width:80%;
line-height:2em;
padding-left:5px;
margin:5px;
margin-left:0;
margin-right:0;
font-family:Tahoma;
font-size:12px;
vertical-align:middle;
}
Plaváček
Profil
kulisak

Upřesni prosím, co vlastně chceš centrovat vertikálně.
kulisak
Profil *
text v bunce formulare....
v tomto pripade: Jan Novák a jan.novak@seznam.cz
Plaváček
Profil
kulisak

Já tomu nerozumím, však to je uprostřed, ne? Anebo jsem nechápavej.
Plaváček
Profil
kulisak

Aha, už asi vím. Nenastavuj INPUTu height ani line-height, ale stejný horní a dolní padding. A budeš to mít uprostřed.
Bedi
Profil *
<input disabled="disabled">

Pro nastavení stylu pro všechny prvky
disabled="disabled"
se dá v css použít

[disabled]{
	color:#000000;
}


da se samozřejmě použít i na další věci neco="neco"

[neco]{
	color:#000000;
}
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bediho:
Nedoporučuji, nefunguje v Exploreru 6 a v quirku novějších Explorerů.
Miloš
Profil
Bedi & Chamurappi
Myslíte, že neregistrovaný future (téma založil) anebo neregistorvaný kulisak (též se ptal) ještě po bezmála dvou letech sledují toto vlákno a čekají na odpověď?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Miloše:
Ne, ale víme, že si tohle vlákno může kdokoliv najít stejně, jako ho našel Bedi.
Není důležité do všech starých vláken psát, že jsou stará. Zůstávají odemčená právě proto, aby kdokoliv kdykoliv mohl přispět svojí odpovědí na nadčasové otázky.
Bubák
Profil
Bedi
Pokud pro INPUT nastavíš DISABLED, barvu písma v IE (a tuším ani v Opeře) nezměníš, kdyby ses rozkrájel.
Doufám, že ses nerozkrájel, ale ani v Opeře, ani v Konqueroru (a tuším, že Chrome/Safari na tom budou stejně) se barva tvým stylopisem nezměnila,
Bedi
Profil *
Je pravda, že tento standard není ještě všude úplně podporován. Nicméně doufám že už se to konecně brzo změní.

http://www.456bereastreet.com/lab/styling-form-controls-revisited/disabled/#camino1

Je to sice starší test ale myslím, že pro ilustraci stačí...

PS: dík za reakce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0